Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı

  • 30 Nisan 2021
  • 1.059 kez görüntülendi.
Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı

Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı
Daha evvelce de sizlere bolero modellerinin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi vermiştik. Bu yazımızda da çok şık bir bebek bolero yapılışını anlatacağız. Sözü çok uzatmadan bebek bolero yapımını anlatalım.
Örgü Bebek Bolero Modeli Yapılışı
Modelin Yapılışı
ARKA :
86 ilmek ile başlanır. 6 cm 2+2 lastik örülür . Lastik üzerinde modelli örgü ile devam edilir, 9 cm daha örülüp , kol evi amacıyla 4+1+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır.
ÖN :
otuzsekiz ilmek ile başlanır. altı cm çift lastik örülür. Lastik üzerinde modelli örgü ile devam edilir, dokuz cm daha örülüp , kol evi amacıyla 4+1+1+1 ilmek kesilir. Aynı vakitte ön yaka amacıyla ilmekler 12+1+1+1+1 kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek kapatılır. İkinci parça da bu şekilde örülür.
KOL :
elli ilmek ile başlanır.üç cm çiftastik örülür ve numune kurulur. Her iki yandan arttırılarak lastikten sonra 6 cm örülür ve ilmek adedi 62 olur. İki yandan eksiltilerek kol oyuntusu yapılır ve boy 18 cm olunca kalan ilmekler bir defada kapatılır.
YAKA :
Yaka kenarından şişe 110 ilmek toplanır.3 cm 2+2 lastik örülür. Yakanın köşeli olması amacıyla yaka oyuntusu oluşturulan bölgede , her sırada bir ilmek eksiltilir.
Ön yaka bantı amacıyla şişe 50 ilmek toplanıp, her iki önde üç cm çift lastik örülür. Yaka ve kollara tığla yapılmış çiçekler dikilir.
MODELİN TAMAMLANMASI
bir ters,üç düz (birlikte örülüp, aynı anda amacıyladen ilmek çıkartılıp tekrar
üç ilmek yapılacak), bir ters, üç düz (birlikte örülüp arttırılır) ,1 ters şeklinde birinci sıra bitirilir. ikinci sıra bir düz, üç ters,bir düz , üç ters şeklinde sıra bitirilir.üçüncü sıra birinci sıra gibi örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ