İçeriğe geç

Oklava İşi Patik Yapımı

Oklava İşi Patik Yapımı
merhabalar
Havaların soğuması ile beraber sizler amacıyla hem güzel hem de basit patik modelleri araştırdık çok beğeni alan ve sizlerden gelen heves model oklava patik modeli videolu anlatım yaptık,
Oklava İşi Patik Yapımı kız çeyizleri amacıyla gerektiğince güzel, şık görselliği ile çok beğenileceğini düşündüğüm bir modeldir. Renk olarak sizler değişik renklerde tercih edebilirsiniz.
Hanımlarımız ev gezmelerinde patik modellerini çoğuyla tercih ediyorlar çokta ayağımızda hoş duruyor. El emeğinin yeri değişik bulunduğu her vakit bayanlar dile getirmektedir. Sizlerde kendiniz amacıyla oklava işi patik modelini severek yapabilirsiniz.
Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız amacıyla video anlatımı gerektiğince yarar sağlayacaktır. Kolaylıkla yapabileceğiniz bir model olmuştur. İstediğiniz ip alternatifi ve tığ seçimi size ve kullandığınız ipin kalınlığı ve inceliğine göre değişiklik göstere bilir.
Oklava İşi Patik Yapımı
Oklava modeli patik amacıyla lüzumlu olan malzemeler
1.📌bir yumak kartopu flora
2.📌1.99mm tığ
3.📌2 orta boy düğme
Oklava modeli patik yapılışı
1.sıra 5 zincir
2.sıra 16 çift trabzan
3.sıra 32 çift trabzan
4. Sıra 48 çift trabzan
5. Sıra aralardan 8 trabzan artarak toplam 55 çift trabzan
6. Toplam 13 sıra çift trabzan ördük
Ön kısımdan 10 ilmek kesilerek kalan 45 ilmek
13 sıra çift trabzan ördük
Ortada 11 ilmek topuk amacıyla ayırdık sağ ve solda 17 trabzan 11 trabzan üzerinden sık iğne yaparak yanlardaki ilmekler bitirdik
İpimizi kopardık yan tarafa 6. Sıraya bağlayarak 30 zincir çektik 8 numara şiş kullanarak her zincir ve trabzan’dan bir ilmek çıkartarak yuvalar oluşturduk 2. Sırada ilmekler beşer beşer toplayarak her beşlinin içersinde 5 adet sık iğne yaptık iki sefer aynı işlemdi tekrarladık son olarak yanlara düğmemizi dikerek patiğimizi tamamladık
Not ip markası tığ numarasını değiştire bilirsiniz bizim sunduğumuz ölçüler kullandığımız malzemeler amacıyla geçerlidir.
Umarız beğenirsiniz daha çok bilgi amacıyla canimanne YouTube kanlımıza bekleriz beğeni ve yorumlarınızı eksik etmeyin yapacak olanlara basitlikler diliyoruz.
Tığ, tığ işi, örgü ve el işi yapımı, patik modeli yapılışı hepsi ve daha çoğu amacıyla linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.
Oklava işi Patik Yapımı VİDEO ANLATIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir