Örgü Modelleri

Nako Bebek Yelek Örgü Modelleri Yapılışı

Nako Bebek Yelek Örgü Modelleri Yapılışı
Malzemeler:
1 adet bebe ip
Şiş No:2.5 numara
Yeleğin Yapılışı:
Şişimize 78 ilmek atıyoruz.Yaka bandı amacıyla 4 sıra haraşo örüyoruz.4 ilmek haraşo, 9 ilmek düz,şişe ip dola,2 ilmek düz,şişe ip dola,10 ilmek düz,şişe ip dola, 2 ilmek düz,şişe ip dola,24 ilmek düz,şişe ip dola,2 ilmek düz,şişe ip dola,10 ilmek düz,şişe ip dola,2 ilmek düz,şişe ip dola 9 ilmek düz,4 ilmek haraşo.
Arka sıraları şişe ip doladıklarımızda dahil hepsini ters ör,
4 ilmek haraşo,10 ilmek düz,şişe ip dola,2 ilmek düz,şişe ip dola,12 ilmek düz,şişe ip dola, 2ilmek düz,şişe ip dola, 26 ilmek düz,şişe ip dola,2 ilmek düz,şişe ip dola,11 ilmek düz,şişe ip dola,2ilmek düz,şişe ip dola,12 ilmek düz,4 haraşo.4 ilmek haraşo ördüğümüz kısımdan 1 tanesinde 12 sırada bir düğme deliği açıyoruz.Arka sıraları her vakit ters olarak örüyoruz.
Bu şekilde 18 delik oluncaya kadar aynı şekilde örüyoruz.18 delik olduktan sonra, kol bölümünü ayırıp örmüş olucaz.4 haraşo,26 ilmek düz,şişe ip dola,2 ilmek düz,şişe ip dola,44 ilmek haraşo, ip dola,2 ilmek düz,ip dola,58 ilmek düz, ip dola,2 ilmek düz,ip dola,44 ilmek haraşo,ip dola,2 ilmek düz,ip dola,26 ilmek düz,4 haraşo.Bu şekilde haraşolu olan alanı 3 sıra haraşo imkan kadar örüyoruz.
Sonra 28 ilmek düz,ip dola,2 ilmek düz,ip dola,50 ilmek kes,ip dola,2 ilmek düz,ip dola,62 ilmek düz,ip dola,2 ilmek düz,ip dola,50 ilmek kes,ip dola,2 ilmek düz,ip dola,28 ilmek düz,4 haraşo.
Kestiğimiz yerlerde kol ayrımını yapmış olduk.Sonra örgümüze haraşo olarak devam ediyoruz,kestiğimiz yerlere geldiğimiz vakit şişimize 30 ilmek atıyoruz.3 sıra haraşo ördükten sonra modelimizi kuruyoruz.
Modelin Yapılışı:
1.Sıra: 1 kıyı ilmeği,(1ilmek düz,ipi öne al,3 ilmeği örmeden al sağ şişe,ipi yine arkaya al,1 ilmek düz ör.)sıra sonuna kadar parantez amacıylai uygula.
2.Sıra:Ters ör.
3.Sıra: 1 kıyı ilmeği,1 ilmek düz,sonra ilmeği önceki sırada bırakmışolduğumuz uzun iple birlikte düz olarak ör,3 ilmek düz,sonraki ilmeği uzun iple birlikte düz olarak ör.Bu şekilde sıra sonuna kadar ör.
4.Sıra: Ters ör.
5.Sıra: Atılan iplerin kutucuklu gibi durması amacıyla ilmek kaydırıcaz.4 ilmek düz,ipi öne al,3ilmek örmeden al(1ilmek düz,ipi öne al,3 ilmeği örmeden al)sıra sonuna kadar parantez amacıylai uygula.
6.Sıra: 2. sıra gibi.
7.Sıra: 3.sıra gibi.
8.Sıra: 4.sıra gibi.
En baştan bu sıraları takip et. Kolay Gelsin,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu