Mor Menekşeler Bardak Altlığı Modeli

  • 03 Ağustos 2021
  • 1.089 kez görüntülendi.
Mor Menekşeler Bardak Altlığı Modeli

Mor Menekşeler Bardak Altlığı Modeli
Aksesuar olarak kullanabileceğiniz mor menekşeli bardak altlığı yaptım. İsterseniz büyütüp yatak odası takımı ya da şömen gibi farklı örgülerde yapabilirsiniz.
Evinizin dekoruna ideal renkleri tercih edebilirsiniz. Bence mor renk menekşe desenine çok yakışıyor. Pembe tonları da bu örgüde çok güzel oluyor. Bardak altlığının yapımında 5 ayrı renk kullandım.
Davet sofralarında çok şık bir aksesuar olacaktır. İlk olarak sarı renk ile 5 zincir çekip bir halka oluşturun. Sonra 3 zincir çekip 14 adet çift tırabzan doldurun. 4 zincir çekip ileri sırada bir zincir çekip bir tırabzan yaparak sırayı tamamlayın.
Sonraki sırada her deliğe iki adet tırabzan yapın. Dördüncü sırada ilk tırabzanın üstüne iki adet tırabzan yapın. Sonra tek tırabzan yapın ve yine çift tırabzan yaparak devam edin.
Her sırada ilk tırabzanın üstüne çift tırabzan yapıp araya tek tırabzan yapın. Her sırada tek oluşturulan tırabzan adedi bir adet artarak devam edecek. Bu şekilde 84 adet tırabzan elde edinceye kadar örmeye devam edin.
Sonra kara renge geçip her tırabzana bir defa batın ve aralarda birer zincir çekin. Sonraki sırada beyaz renge geçip her deliğe 2 adet tırabzan yapın ve ileri deliğe geçerken bir zincir çekin.
Bir ileri sırada açık renkli mor ipe geçip deliğe 6 adet tırabzan yapın. Sonraki deliğe batıp sıkı iğne örün. En son olarak mor iple sıkı iğne şeklinde devam eder iken aynı anda birleştirme prosedürünü de yapacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ