Baykuş Figürlü Çocuk Patiği Yapımı

  • 06 Ocak 2019
  • 2.340 kez görüntülendi.
Baykuş Figürlü Çocuk Patiği Yapımı

Baykuş Figürlü Çocuk Patiği Yapımı
Çocuklarımız amacıyla keyifli bir patik. Baykuş figürlü babet patik modelini 3 – 6 yaş arası amacıyla örüp kullanabilirsiniz. İstediğiniz renklerde örgü erkek patik modelleri, kız patik modelleri olarak kullanabilirsiniz. Bebek patiklerini çocuklarımıza keyifle öreriz. Onların minicik ayakları üşümesin diye doğdukları andan örmeye, mevsime göre giydirmeye başlarız. Anne karnında iken bebekler evvelce patik örülmeye başlanır. Bebek patikleri yapılışı araştırılır ve en güzel modeller örülmeye başlanır. Bebeklerimize, çocuklarımıza patik örerken kendimizi de unutmuyor en güzel patik modellerinden kendimize de örüyoruz. Şiş örgü modelleri, tığ işi örgü modelleri fark etmez. Hangi modeli beğendiysek örüyoruz. Hatta baykuşlu çocuk patik modellerinden sayıları artırıp kendimize de örüyor anne kız grup, anne oğul grup patikler yapıp beraber giyiyoruz.
Baykuşlu Patik Nasıl Örülür?
Soğukların başlamasıyla çocuklarımız amacıyla vazgeçilmezimiz olan patiklere gereksinimiz biraz daha artıyor. Çocuklar patik giymeyi pek sevmeseler de bizler bu işi onlar amacıyla daha keyifli duruma getirmeye çalışıyoruz. Hem yapar iken beğeni alacaksınız. Hemde çocuğunuz giydiğinde çok hoşuna gidecek.
Baykuş Figürlü Babet Patik
Baykuş figürlü babet patik yapımında 2 numara tığ, kartopu flora ip ve 2 adet kara düğme kullanılıyor. Sihirli halka amacıylae 12 adet çift trabzan yaparak başladığımız modelde her sıra trabzan sayımızı artırarak toplamda 36 trabzan imkan kadar artırma yapıyoruz. 10 sıra düz ördükten sonra 4 trabzan boş bırakıp 12 sıra daha ördükten sonra sık iğneyle topuk bölümünü birleştiriyoruz. Dilerseniz bu alanı dilemekte birleştirebilirsiniz. 2 adet patiğimizi yaptıktan sonra süslemede kullanmak üzere 2 adet baykuş figürü yapıyoruz. Baykuşun etrafını açık renk iple sık iğneyle atlattıktan sonra göz yerine düğmeleri dikiyoruz. Son olarak baykuşların kulaklarına saçak yaptıktan sonra patiğimizin uç alanına bunları dikerek modelimizi bitiriyoruz. Çocuklarınızın bayılarak giyeceği baykuş figürlü çocuk pratiğini gerçekleştirme işte bu kadar basit. Yapacak olanlara şuandan basit gelsin. İyi seyirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ