Küçük Kalp Desenli Patik Yapılışı

  • 01 Ocak 2018
  • 4.375 kez görüntülendi.
Küçük Kalp Desenli Patik Yapılışı

Küçük Kalp Desenli Patik Yapılışı
Patik modelleri paylaşımımız ufak kalp desenli şiş işi patik yapılışı ile devam ediyor. Rengarenk şık görüntülü şiş işi patiğin yapılış aşamalarının Türkçe videosunu paylaştık.
Ayaklarınız üşümeye başladı mı? Eğer evde dolanırken çorap yetmiyorsa ve ayaklarınız soğuk alıyorsa bunu patikle önleyebilirsiniz. Tığ ya da şişle öreceğiniz patikler buna engel olacaktır. Ayaklarınız daha sıcak kalacak bu şekilde. Ayağınıza gerçekleştireceğiniz örgü patikler hem çok pahalıya mal olmayacak hemde kısa sürede yapıp giyerek ayaklarınızı ısıtabileceksiniz.
Bu modelde sarı ve kahverengi yün patik ipi kullanılarak yapılmıştır. 39 40 numara ayaklar amacıyla örülmüştür. 36 37 numara ayaklar amacıyla 57 ilmek ile başlayın. 37 38 numara amacıyla 61 ilmek ile başlayın. 39 40 numara amacıyla ise 67 ilmekle yaparsanız bu ilmek sayıları idealdir. Şiş 3 numara şiş ile örülmüştür. Videodaki modelde de 67 ilmekle başlanıp 39 40 numara ayaklar amacıyla örülmüştür. 2 şişle başlayıp dikişsiz olarak 2 şiş ile de bitiriliyor Küçük kalp motifleri kullanılmıştır.
İki şişle oluşturulan patik modeli bilek alanından başlanıyor. Model haroşa örülüp yapılışında iki renk kullanılmaktadır. Hem de düz örgü modeli de kullanılmıştır. Kendi ayağınıza göre ilmek atarak taban alanı ise haroşa olarak örülmüştür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ