Kolay Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı

  • 24 Nisan 2018
  • 4.171 kez görüntülendi.
Kolay Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı

Kolay Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı
Tığ işi bebek elbiseleri çok şirin oluyorlar bebeklere de çok yakışıyor. Kolay tığ işi bebek elbisesi gerçekleştirme isteyenlere gelsin tarifimiz. İstediğiniz renklerle yapabilirsiniz.
68 zincir ile başlıyoruz. 10 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Daha sonra 15 trabzan yapıp yine 3 zn çekip aynı yere bir dc daha yapıyoruz.Omuz yönü oluştu. Tekrar 15 dc yaptıktan sonra aynı zincir çekme prosedürünü yine ediyoruz. Bu kısım elbisenin ön cephesidir. Tekrar 15 dc yapıyoruz. Zincir çekerek aynı yere batarak başka omuz bölümünü oluşturuyoruz. 7 dc yapıyoruz 3 zincir çekip dönüyoruz.
Ekstra olarak 3 trabzan olduğunu fark edeceksiniz bu kısma düğme dikilecek.
Yukarıdaki prosedürü bir nevi yine ediyoruz. Sadece rakamlar farklı. Köşede zincir çektiğimiz kısımlarda arttırmaları yapıyoruz. Bu şekilde 3 sıra örüyoruz. Örneği kurmaya başlayalım. Aynı trabzan üstüne 2 trabzan 1 zincir 2 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 2 trabzan atlıyoruz. Aynı prosedürü sıra sonuna kadar yine ediyoruz. 16 sıra bu şekilde örelim. Kol kısımlarını yapar iken ilgi edelim.
17. sırada zincirler arasına 7 trabzan yapıyoruz. Zincirler arasını sık iğne ile bağlıyoruz. Yeni doğan elbisesi hazır. Farklı renklerde hazırlayabilir altına aynı örnekten birde pantolon örebilirsiniz. Kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ