Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür

  • 07 Temmuz 2017
  • 16.863 kez görüntülendi.
Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür

Yakadan Başlama Bebek Yeleği Nasıl Örülür,
Yakadan başlamalı bebek yeleği modeli nasıl örülür? Bebek yeleği örmek isteyenler amacıyla örgü bebek yeleği açıklamalı anlatımı yazımızda bulabilirsiniz. Bebek yeleği nasıl örülür? sorusunun cevabını da yazımızda bulabilirsiniz. Bebekler amacıyla bir şeyler örmek bilmiyorum herkes amacıyla aynı mı ama benim amacıyla örmesi en zevkli modeller. Hem minik ve çok güzel oluyorlar hem de örmesi daha kısa sürüyor. Boyundan başlama bebek yeleği örülüşü anlatımı :

Bebek yeleği Kaç ilmek başlanır ? 6 ay – 1 yaş yakdan başlama bebek yeleği yaka ilmek adedi 80 dir. 3 yaş yakadan başlama bebek yeleği başlangıç ilmek adedi nedir? 3.5 no şiş ile 90 .

Bebek yeleği kaç aylık yada kaç yaşa yaptığınıza göre değişir ama bebek yeleği genellikle 60 ilmek başlanır. Kalın ipler amacıyla geçerlidir. 3,5 numara şiş ile yakadan başlama bebek yeleği 80 ilmek başlanır. 5 sıra haraşo örülür yaka amacıyla.

Yakadan başlamalı Bebek yeleği nasıl örülür ?

orta kalınlıkta ip 5 numara şiş ile örülen bir bebek yeleği anlatımı dır.

1- 60 ilmek başlanır , genellikle yaka amacıyla haraşo , pirinç örgü, lastik örgü (2 ters+1 düz) gibi örgü teknikleri kullanılır. Tercihinize göre hangi model ile başlamak istiyorsanız başlayın.

2- 4-6 sıra arası yaka örülür. kalınlık incelik tercih sebebi.

3- yaka ördük şimdi kollar arka ve önleri ayırmaya geldi ;

4 ilmek kıyı, 7 ilmek ön (iki ön), 6 ilmek kol (iki kol), 18 ilmek arka. yani örerken kolların ön ve gerisinde arttırmalar yapacağız. Örgüye yeni başlayanlar amacıyla detaylı anlatayım :

60 ilmek başladık

4 sıra haraşo ( 4 diş haraşo görünecek şekilde yani normalde 8 sıra örüyoruz. 4 sıra haraşo sırası görünüyor. ) yada pirinç örgü 6 sıra örelim yada lastik yöntemi (6 sıra örelim ) ile ördük Ben haraşo örgü ile başladığınızı düşünerek anlatıyorum :

4 ilmek haraşo( kıyı oluyor) öreceğiz + 7 ilmek düz örgü (ön amacıyla) + 1 arttırma yapıyoruz+ 1 düz örüyoruz + 1 arttırma + 6 ilmek (kol amacıyla )düz örgü+ 1 arttırma + 1 düz örüyoruz + 1 arttırma +18 ilmek düz örgü ( arka amacıyla) + 1 arttırma +1 düz örüyoruz + 1 arttırma + 6 ilmek (kol amacıyla )düz örgü + 1 arttırma + 1 düz örüyoruz + 1 arttırma +7 ilmek düz (ön amacıyla) + 4 ilmek kıyı amacıyla haraşo

arka sıra: bu sırayla her sırayı örüuyoruz , arka sırada hep ters örgü örüyoruz. arttırma filan yok baştaki 4 er ilmek kendi modelinde örülüyor gerisi hep ters örgü örülüyor arkadayken..

bu şekilde arttırma delikleri kol boyutunu alana kadar arttırılır

örneğin kurulması:
1 ilmek arttır (şişe dola) +2 kes +2 kes +1ilmek artır +2 kes +2kes bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.
4 sıra düz ördükten sonra baştaki sıralamayı tekrarlıyoruz.
20 cm örüp 4 sıra haroşo ile tamamlıyoruz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ