Kolay Tığ İşi Battaniye Modeli

  • 13 Aralık 2020
  • 3.025 kez görüntülendi.
Kolay Tığ İşi Battaniye Modeli

Kolay Tığ İşi Battaniye Modeli
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler hedefiyle en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Tığ ile oluşturulan üçü bir arada bebek battaniyesi modelini nasıl yaptığımı sizler amacıyla anlatacağım. Üç battaniye modeli de tığ ile yapılıyor. Battaniye modellerinin hepsi de kalan iplerle yapılabilen bir model.
Kullanacağınız renkler battaniye modellerini tamamiyle değişik gösterecektir. Sizlere düşünce vermek hedefli olarak aynı modeli iki ayrı şekilde çalıştım. Ana renk ile ara renk yer değiştirdiği vakit model çok daha değişik görünmektedir.
İlk battaniye modeli beyaz renk üstüne renkli olarak hazırlandı. Yapımı çok basit bir model. Önce beyaz renk ile bir sıra tırabzan hazırlayın. Tırabzanların adedi 4 ve katları olmalıdır.
Sonraki sırada renkli ipe geçelim. 3 adet tırabzan yapın. Sonra tırabzanların başına batıp buradan uzatarak bir tırabzan yapın. Bir tırabzan atlayıp ileri 3 tırabzanı yapın. Atlanan tırabzanın bulunduğu yere batarak bir tırabzan yapın.
Bu şekilde sırayı tamamlayıp ileri sıraya geçin. Sonraki sırada bu defa başka yönde çapraz tırabzan yapın. Bir ileri sırada beyaz renkle bir sıra tırabzan yapın. Sonra yine renk değiştirin kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ