Bağlamalı Baklava Örgü Modeli

  • 23 Nisan 2020
  • 2.390 kez görüntülendi.
Bağlamalı Baklava Örgü Modeli

Bağlamalı Baklava Örgü Modeli
Bağlamalı baklava örgü modelini bayan yelekleri, gelin kız yeleği anne yeleği örebileceğiniz gibi bir çok detaylı örgülerdede kullanabilirsiniz.
Güzel örgü modeli anlatımlarımız son hız devam ediyoruz. Bu yazıda anlatımı Gönülden Örgülere ait olan bağlamalı baklava örgü modelinin anlatımını yapacağınız. Bu güzel numune ile bayan yelekleri, gelin kız yelekleri ve anne yelekleri örebilirsiniz. Gönül hanım örgü videosunda atılacak ilmek sayıları ve sarfedilen şiş numarasıyla beraber ipin hangi marka olduğunu da söylüyor. Sizin yapmanız gereken videoyu başlatmak ve 40 dakika süren videoyu kesintisiz olarak bir defada izlemek. Ardından motiflerin nasıl çıkarılacağını anlaşılacaktır.
Bağlamalı Baklava Örgü Modeli
Bağlamalı baklava örgü modelinin her bir motifi 3 no şiş ve angora ip ile örülmüştür. Örnek hem kalın hemde ince iple şık duruyor. Mesela her bir motifi 15 ilmek ve 16 sıradan oluşuyor. Mesela anlatımı 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta bir iple 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 2 motif amacıyla 30 ilmek 3 adet ek ilmek ve 5 adet de ön biye amacıyla toplamda 38 ilmek gerekiyor. Şişe 38 ilmek atıp hazırlayarak birinci sıra gidiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ