Örgü Modelleri

Kolay Lif Battaniye Yapımı

Kolay Lif Battaniye Yapımı
Tığ işi misalleri ve model yapılışı tığ işi misalleri hanımlarımızın yelek, atkı, şal örgülerinde tercih ettikleri modellerdir. Tığ işi numune modelimizi siz kıymetli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yazlık battaniye modelleri ve hırka modellerinde tığ işi misaller gerektiğince çok uygulanmaktadır. Yapılışları video anlatımlı olması gerektiğince basitlik sağlamaktadır. Yeni öğrenen arkadaşlarımıza video anlatımlar modellerin uygulanmasında çoksıyla yardımcı olmaktadır.
Farklı tığ işi modellerine göz atmak amacıyla ya da örgüye dair modeller amacıyla sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızın amacıyladeki linke tıklayarak tığ işi modellerini inceleyebilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar beraber olma dileğiyle hoşçakalınız..
Tığ işi misalleri ve model yapılışı
Yapacağınız modele göre ip tercihinde bulunabilirsiniz.
Yapacağınız modele göre zincir sayınızı ayarlayıp trabzan yapıyoruz. Trabzan üstüne elinize göre zincir çekelim ve aralarda trabzan yan yana üç adet yapalım tekrar zincir çekip batalım tekrar zincir çekip trabzan uygulayıp sırayı tamamlayalım. Çekmiş olduğumuz zincir içlerine beş trabzan yapıyoruz. Arada zincir çekip çekmemek sizin ellerinizin ayarına kalmıştır. Beş adet trabzanları üç kerede çıkartalım ve sırayı tamamlayalım.
İki renk ip tercih ediyorsanız başka ip ile devam edelim, zincir ayrıntıyı ile devam edelim ardından tekrar trabzanları uyguluyoruz. Modelin ayrıntılı yapılışı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Deneyecek olan arkadaşlarımıza şuandan basit gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu