Kolay Kare Lif Modeli Yapımı

  • 28 Eylül 2018
  • 7.202 kez görüntülendi.
Kolay Kare Lif Modeli Yapımı

Kolay Kare Lif Modeli Yapımı,
Yeni ve değişik lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün tekrar yapımı çok kolay olan iki renk lif ipi ile yapılmış kolay kare lif modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.
Farklı lif örnekleri amacıyla sitemizin lif kategorisine göz atabilirsiniz. Daha evvelce de sizlere çok değişik ve şık lif modelleri yapımını ayrıntılı anlatım olarak paylaşmıştım.
Bugün sizlere göstermek istediğim lif modeli örgü örmeye yeni başlayanların kolayçe yapabileceği bir el işi. Lif örmeye yeni başlayanlar amacıyla çok kolay bir model olsa da lif iki renk lif ipi ile yapıldığı amacıyla çok şık durmuş.
Lif modeli yapımına kolay tığ işi yöntemi olan fıstık modeli yapılarak başlanıyor. Önce pembe lif ipi ile fıstıklı yapılmış. Yapılan bu fıstıkların üstüne kutucuklar yapılarak ilerlenmiş. Bu şekilde lifi yapımına başladıktan sonra belirli bir vakit işlenip V şeklinde bir manzara elde edilmiş.
Pembe lif ipinden sonra beyaz lif ipi ile örülmeye devam edilmiş. Burada da tekrar fıstık modeli uygulanmış. Lifin tamamında bu şekilde fıstık modeli yapılırken ilerde de renk geçişleri yapılmış ve lif modeli tamamlanmış.
Kare lif modeli yapımı amacıyla videoda yer alan anlatıma ilgi ederseniz modelin yapımını kolayçe öğrenebilirsiniz. Her sırada yapılması gereken prosedür video ortamında açıklanmış.
Kolay kare lif modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ