Haroşalı Örgü Modeli Yapılışı

  • 21 Mayıs 2019
  • 2.226 kez görüntülendi.
Haroşalı Örgü Modeli Yapılışı

Haroşalı Örgü Modeli Yapılışı
Şiş örgüsü ile oluşturulan ve değişik örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir modelin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim bu haroşalı örgü modeli gerektiğince kullanımı kolay ve şık bir model.
Şiş örgüsünde en çok oluşturulan model haroşadır. Hatta şiş örgüsünün asli modellerinden birisi haroşa diyebiliriz. Şiş örgüsü ile örgü gerçekleştirme isteyenlerin bilmesi gereken ilk modellerden birisidir. Daha evvelce sizlere haroşa örgü modeli ile yapılmış değişik el işleri göstermiştim. Bugün tekrar haroşa modeli ile oluşturulan çok şık ve gösterişli bir modelin yapımını göstermek istiyorum.
Bugün göstereceğim şiş örgüsü modeli çoğu değişik el işinde kullanabileceğiniz bir model. Bu model ile bebekler ve çocuklar amacıyla yelek, kazak, süveter, ceket yapabilirsiniz. Kendiniz amacıyla hırka, ceket, yelek ya da kazak yapabilirsiniz. Erkekler içersinde kazak ve süveterler de bu model çok şık duracaktır.
Burada haroşa örgü modeli yapımı amacıyla iki değişik renkte orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış.
Bu modelin yapımı amacıyla gerçekleştireceğiniz örgü işine göre istenilen uzunlukta ilmek alınır. Alınan bu ilmekler ile ilk olarak lastikler yapılır. Daha sonra ise modelin kurulumuna geçilir. Burada video ortamında ufak bir model üstünde bu modelin nasıl yapıldığı gösterilmiş.
Haroşalı örgü modeli yapımı amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ