Kolay İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

  • 07 Eylül 2019
  • 2.126 kez görüntülendi.
Kolay İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

Kolay iki Renkli Örgü Modeli Yapılışı
İki renkli örgü modelini görenler ne basit bir modelmiş diyorlar. Sizde buradan kola iki renkli örgü modelini öğrenebilirsiniz.
Örgü yapılışları her modelde farklıdır. Zincir yöntemleri her örgü için farklı biçimlerde hazırlanır. Her model çoğu farklı motifin bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Ayrı ayrı hazırlanan motiflerin birleştirilmesi ile de ortaya tümü ile örgü modelleri çıkar.
Örgülerden hazırlanan giyim parçaları her sezon için tek tek örülür ve kullanılır. Yazlık örgüler arasında genellikle süs eşyalar yer alır. Dekor amaçlı örülen modeller arasında sabun sepetleri, mumluklar, rengarenk güller, sepetler gibi cesitler yer alırken, kışlık örgü modellerinde genellikle giysi grupları bulunur. Kışın vücudu saran ve ısıtan örgü giysiler her yıl tekrar giyilebilir. Her dönemde moda olmayı başaran kışlık örgü modelleri arasında ise kazaklar, yelekler, patikler, atkılar, şapkalar, battaniyeler, kapşonlu hırkalar gibi modellerden bahsedilebilir. Örmesi son derece şevkli olan ürünler büyük bir zevk ile giyilir.
Örgüler genellikle ev hanımlarının tercih ettikleri bir sanat dalıdır. Kadınların ellerine yakışan örgü modelleri büyük bir özenle örülür. Kadınların en büyük şevki olan örgü işleri asırlar öncesinden günümüze kadar gelebilmeli başarmıştır. Bugünlerden de gelecekteki torunlara ve yakınlara bırakılabilecek yegane mirkatiyenr arasında yer alır. El emeği göz nuru örgü modelleri bizlere de anane ve babaannelerimizden yadigar kalmıştır. Kültürümüzün bir numaralı unsursi halindeki örgü işleri hobi olarak yapılan ve hediye olarak tercih edilen birinci sınıf ürün grupları arasında yer alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ