Örgü Modelleri

Kolay Haroşa Yelek Yapımı

Kolay Haroşa Yelek Yapımı
Tamamen haroşa yöntemleri ile örülen erkek bebek yeleği modeli. Haraşo ile örüldüğünden kaynaklı da yapımı son derece basit. Toplam 3 farklı renk ile örülüyor ve 1 yaş bebekler için makul.
Yelekte kullanılan renkler Nako Elit Baby saks mavisi, koyu gri ve beyaz. 3,5 veya 4 numara misinalı şişle örülmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca 5 butonli bir dizaynı bulunuyor.
Tek veya iki renkli de örülebilir. Bu 3 renkli modeli kadar hoş olacağına eminiz. Özellikle elinizde kalan artık iplerinizi değerlendirebileceğiniz bir proje. Kolay bir biçimde erkek çocuk veya bebekleriniz için örebilirsiniz.
Misinalı Şişle Kolay Haroşa Bebek Yeleği Nasıl Örülür?
Şişe 66 ilmek atılarak basit bebek yeleği yapımına başlanıyor ve tamamı haroşa ile örülüyor.
Belli Aralıklarla renk değişimine gidiliyor. İlk önce saks mavisi, sonra gri ve son şeklinde de beyaz renkle yelek bitiriliyor.
Bu yapımı basit haroşa bebek yeleği tüm olarak örülmüyor. İlk önce ön bedenlerden biri arkanın tamamı ile beraber örülüyor. Sonra diğer ön beden ile örgüye devam edilerek yelek tamamlanıyor. Diğer ön omuz kısmından başlanıp aşağıya etek ucuna doğru örülüyor.
Yaka ve kol kesimlerindeki artırmalar ile eksiltmelere yelek örülürken dikkat edilmesi gerekiyor.
Tüm bunlar neticesinde örgüden hiç anlamayan veya yeni başlayanların bile örebileceği basitlıkta bir yelek modeli elde ediliyor. Daha ayrıntılı anlatımı aşağıdaki videosunda gayet net bir şekilde anlatılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu