Akordeon Örgü Modeli Yapılışı

  • 05 Kasım 2021
  • 782 kez görüntülendi.
Akordeon Örgü Modeli Yapılışı

Akordeon Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba hanımlar,
Bugün sizlerle çok şık bir model olan Akordeon Örgü Modeli nasıl yapılır, örneği yapar iken nelere ilgi etmeliyiz gibi bir çok püf noktasını siz kıymetli örgü deryabaykalca takipçileri ile paylaşıyoruz. Youtube üzerinden anne işleri kanalında örgü modellerini paylaşan örgü sever hanıma çok teşekkür ediyoruz. Onun yardımıyla bizler ve örgü delisiyim takipçileri olarak bu fırsatlardan yararlanıyoruz. Çocuklarımıza torunlarımıza kendimize şirin mi şirin misaller yapmış oluyoruz. Akordeon örneği bebek yelekleri, bebek elbiseleri, hırkalar yapabilirsiniz.
Akordeon örnek olaraki yapar iken 8 ilmek ve katları olarak örüyoruz ama ilgi etmemiz gereken en mühim nokta örnek olarak başında ve sonucunda altışa ilmek kalacak şekilde modeli çıkartıyoruz.
Akordeon Örgü Modeli Nasıl Yapılır?
Öncelikle hanımlar başlangıç ilmeklerini atıyoruz ve 1 sıra düz örüyoruz.
Altı ters örgü yapın.Sekiz düz örgü yapın.Sekiz ters örgü yapın.
Sırayı tamamladıktan sonra ise şimdi düzleri düz, tersleri ters olarak 4 sıra örün.
Örneğin yerlerini değiştireceğiz. Sekiz ilmek düz örün.
Sekiz ilmek ters örgü yapın.Sonda ise altı adet düz ilmek atın. Bu aşaması yaptıktan sonra bir evvelce ki adımda ki gibi tersi ters, düzü düz olarak 4 sıra örün.
4 sıra ördükten sonra tekrar ilmekler değişecek yani ilk adımda yaptığımız gibi öreceğiz. Bu şekilde model meydana çıkacaktır kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ