Kedi İzi Bebek Hırkası Yapılışı

  • 01 Temmuz 2019
  • 4.562 kez görüntülendi.
Kedi İzi Bebek Hırkası Yapılışı

Kedi İzi Bebek Hırkası Yapılışı
Kedi izi örgü modeli ile oluşturulan bebek hırkası modelinin nasıl yapıldığının ayrıntılı anlatımını paylaşıyoruz. Sizde miniklere şık bir hırka örmek ister misiniz?

Fırfırlı Bebek Hırkası
SAYILARI :15+1+10+1+22+1+10+1+15=76 ilmek vücuda geçilince 5 ilmekte bir saklı artırma yapılacak isteğe bağlı tabiki. NAKO ELİT BABY şiş;3,5

Örgü 9 ilmek üstüne kurulmaktadır. 3 ilmek ön taraftan haroşa işleniyor. 3 kesip 3 yine ilmek tersten haroşa işleniyor. Bir çoğaltarak bir düz işleniyor. Bir arttırıp aynen devam ediliyor. Yaka evresinde fırfır yapıyorsunuz ilmek alıp.

Yaka alanı amacıyla yeleği yaptıktan sonra Haraşonun 5.sırasındaki ilmeklerden ilmek alıp fırfırı yapıyorsunuz. Örgü modeli meryemin_orguleri_33 sayfasına aittir.

Fırfırlı Bebek Hırkası Modeli
Fırfır örgü modelinin nasıl yapıldığı youtube kanallarında anlatılmaktadır. Hırka modelinin yapımındaki ilmek sayıları ise yukarıda yazılmıştır. Bebekler amacıyla hırka örmek isteyenler kedi izi örgü modeli iyi bir tercih olacaktır. Sizde minikler amacıyla şık bir hırka örerek onlara sıhhatli bir kıyafet hazırlamış olursunuz. Kendi yaptığınız el emeği hırkalar miniklere daha çok yakışacak. Yapacak olan herkese şuandan basit gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ