Karpuz Dilimi Patik Yapımı

  • 06 Aralık 2018
  • 2.499 kez görüntülendi.
Karpuz Dilimi Patik Yapımı

Karpuz Dilimi Patik Yapımı
Deryabaykalca den herkese merhaba sevgili arkadaşlar tekrar çok güzel ve çok basit bir patik modeli ile karşınızdayız modelimiz Büyükler amacıyla karpuz dilimli patik yapımı bu modelimiz de iki renk ip kullandık ana rengimiz yeşil ara rengimiz kırmızı, Sizlerin de beğeneceğinizi düşünüyoruz.
Karpuz dilimi patik modelimiz amacıyla gereksinimiz olan malzemeler
1 yumak yeşil patik ipi
biraz kırmızı patik ipi
3 no çift şiş
2 no tığ
Bizim kullandığımız malzemeler şunlar ipleri dilediğiniz renk tercih edebilirsiniz.
Büyükler amacıyla karpuz dilimli patik yapımı
Karpuz dilimi patik modeli , 30 ilmek atarak başlıyoruz. 60 sıra yani 30 diş haroşa imkan kadar yeşil ipimizle örüyoruz.
Kırmızı ipimizi bağlayarak, 4 sıra ters düz örüyoruz tekrar yeşil ipimizle 2 diş haroşa örüyoruz yani 4 sıra bu prosedürü 8 kez tekrarlıyoruz ara kırmızılar 8 dilim olacak tekrar yeşil ipimizle 60 sıra haroşa örüyoruz patiğimizin gerisinde dikerek alt alanına iniyoruz altını da aynı şekilde dikip kırmızı olan konumunu büzerek dikiyoruz hem alt alanı hemde üst alanı çizgili yeri aynı şekilde dikiyoruz.
Karpuz dilimi patik modeli motif yapılışı
1. 5 zinciri
2. 15 adet 2li trabzan
3. 2 adet 2li trabzan 4 zincir 1 trabzan atlat 2. Trabzan da 1 adet 2li trabzan derhal yanımda tekrar 2 adet 2li trabzan 4 zincir bu prosedür 6 kez tekrarlanır
4. 2li trabzan sol doğrultu ta 5 adet 2li trabzan sağ doğrultusunda 5adet 2li trabzan ve 4 adet zincirin amacıylae 5 adet 2li trabzan 3 zincir tekrar aynı yuvaya 5 adet 2li trabzan
Son olarak motifimizin amacıylae kara boncuk dikerek patiğimizi tamamlıyoruz işte bu kadar,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ