Karnıbahar Bayan Şal Yapılışı

  • 12 Kasım 2023
  • 682 kez görüntülendi.
Karnıbahar Bayan Şal Yapılışı

Karnıbahar Bayan Şal Yapılışı
Yeni bayan şal örgü modeli yapılışı ile alakalı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımızı okuyarak ve videomuzu izleyerek yapılışı ile alakalı bilgi sahibi olarak, siz de örmeyi deneyebilirsiniz. Yapılışı gerektiğince basit ve zevkli olan bu model amacıyla tek renk ip tercih etmenizi tavsiye ederiz.
Dileğiniz renkte örebileceğiniz üçgen şal örgü modeli dilerseniz kendiniz doğrulusunda kullanabileceğiniz bir model olmakla beraber sevdiklerinize armağan olarak örebilirsiniz. Oldukça zarif bir model olan şal modelinin yapılışı amacıyla simli angora bir ve 7 numaralı tığ kullanabilirsiniz.
8 adet zincir çekerek başladığımız şalımıza devam etmek amacıyla ilk zincirin amacıylae batarak, ufak bir halka oluşturuyoruz. 6 zincir çekerek, tığın başına 1 ilmek doladıktan sonra yavanın içerisine batarak, 2’li olmak üzere ilmeği çekiyoruz. Daha sonra 2 zincir çekiyoruz ve 1 ilmek tığımıza doladıktan sonra aynı yuvanın amacıylae batıyoruz ve 2’li olmak üzere ilmeği çekerek, 2 zincir çekiyoruz ve aynı şekilde 3 yuva elde ettikten sonra 3 zincir çekiyoruz ve yuvanın amacıylae batarak 2’li trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekerek yine 2’li trabzan çekiyoruz ve bu şekilde 3 adet 2’li tarbzan yapıyoruz ve örneğimizi kurmaya devam ediyoruz. Üçgen şal örgü modeli yapılışı ile alakalı videomuzu izleyerek, yapılış detayları ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ