Kastırmalı Bebek Ceketi Yapımı

  • 05 Ocak 2019
  • 2.905 kez görüntülendi.
Kastırmalı Bebek Ceketi Yapımı

Kastırmalı Bebek Ceketi Yapımı
Çocuklar amacıyla çok güzel bir hırka. Batik iplerle de çok güzel duruyor. Tam karelerin birleştiği yere inciler de dikebilirsiniz. Bebek hırkalarının ilmek adetlerini dilediğiniz gibi ayarlayarak her yaş amacıyla örebilirsiniz. Kastırmalı hırka modellerini kolsuz yaparak bebek yeleklerinde de kullanabilirsiniz. Şapka modellerinde, atkı modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok güzel bir numune. Tarifin yapılışını baştan sona detaylı bir şekilde videoda bulabilirsiniz. Şiş hırka modellerinden surprise bebek ceketi yapılışı mükemmel bir numune. Kız ve erkek bebekler amacıyla örebilirsiniz. Ahududu örgü çocuk hırka yapılışı da bebek yeleklerinde şapka modellerinde, atkılarda çok güzel duruyor. Daha çoook örneğimiz var. Bu güzel numuneleri dilediğiniz modelde kullanabilirsiniz.
Kastırmalı Bebek Hırkası Nasıl Örülür?
Yakadan başlamalı çocuk hırka modeli amacıyla numune olarak kastırma modelini kullanıyoruz. Modelde verdiği ölçüleri 2 – 3,5 yaş amacıyla uygun. Kastırmalı hırka modelleri amacıyla bebe yünlerini kullanabilirsiniz. Bu modelle şapka ve atkı modelleri de çok şık duruyor. Bebe yünleri amacıyla 3,5 mm şiş kullanılıyor genelde. Bu model amacıyla 88 ilmek atarak başlayabilirsiniz. İlmek adetlerini azaltarak ya da artırarak daha büyük çocuklar amacıyla örebilirsiniz. Hırkanın alt bölümünü da uzatmanız gerekir.
Kastırmalı Hırka Modelleri
Hırkamız bittiğinde yukarıdaki gibi görünecektir. Bütün ayrıntıları baştan sona videoda. Takıldığınız rastgele bir husus olursa sorabilirsiniz. İşte bu güzel hırkanın tarifi. İyi seyirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ