Örgü Modelleri

Kare Bulmaca Patiği Yapılışı

Kare Bulmaca Patiği Yapılışı
Şişle Yapılan Bulmaca Patik Modelinden sonra Açık Örgü Tığ işi Bulmaca Patik Modelini de öğrenmek amacıyla derhal bakın 2-3 saatte 1 Çift Patik yapılışı ile Ayakları bu soğuk havalardan koruyun.
Şiş ile de benzerini yapabilmeniz amacıyla modelin şiş ile yapılanı da sayfa içersinde sizin amacıyla paylaşacağım.Açık örme Patikler daha ok şişle oluyordu ama hamarat hanımlar bundan sonra aynı örnekleri Tığ ile de yapıyor ve bizlere de öğretiyorlar.
Mor ve Ekru renkli Patik iplerinden Kare Bulmaca Tığ örgüden Bulmaca Patiği 37-38 ayak numaralarına uygun.5 numara Tığ ile toplamda 37-38 numara Ayaklar amacıyla 20 zincir ile başlanıyor.
Diğer ayak numaraları amacıyla de sayıları makale amacıyla de bulabilirsiniz.Kare kutucuk şeklindeki Patik trabzanlardan yapılıyor. Trabzan gerçeklştirmeyi öğrenen herkes bu modeli gözü kapalı yapabilir.
Kenar oyası arada zincir olmayan 3 adet trabzan ile yapılmış.İsteyen istediği kıyı oyasını kullanabilir.Ama bu basit ve pratik.
Bu biçim de kullanıldığın da Bulmaca Bot Patik Modeli oluyor.Kenarları kıvırıp giydiğiniz de Gömlek yakalı Bulmaca Patik modeline dönüşüyor.
Patik y da başka örgülere Kırık Beyaza benzeyen Ekru rengini çok yakıştırıyorum.Beyaz örgü ipi yerine modeller de Ekru daha güzel bana göre.
39-40 Numara Bulmaca Patik örneğine 24 zincir ile başlayın 1 sıra trabzan çok örmeniz yetecektir.Daha küçük 35-36 Patikler amacıyla de 16 zincir yeterli olabilir.Ama ip ve tığ numarasına göre değişebilir,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu