Kare Bulmaca Lif Modeli Yapımı

  • 04 Ocak 2019
  • 2.937 kez görüntülendi.
Kare Bulmaca Lif Modeli Yapımı

Kare Bulmaca Lif Modeli Yapımı
Yepyeni bir model daha. Artık ipleri değerlendirmek amacıyla güzel bir fikir. Kare bulmaca lif yapımı tarifi. Bulmaca lif yapımı amacıyla parça iplerinizi kullanabilirsiniz. Parça ipleri kullanarak hem yeni bir kare lif modeli yapımı örmüş olur hemde iplerinizi değerlendirmiş olursunuz. Daha büyük örerek ya da parça parça birleştirerek örgü paspas modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Lif modellerini bu şekilde çoğu yerde kullanabilirsiniz. Uygun olan örnekleri battaniyeler, şallar, yelekler, paspaslar olarak değiştirip kullanabilirsiniz.
Bulmaca Lif Nasıl Yapılır?
Kare bulmaca lif yapımı çift fıstık tekniğiyle örülen çok hoş bir model. Modelimiz gerektiğince şık, kullanımı kolay ve de çok gösterişli bir model. Modelimizin yapımında 7 numara tığ ve 3 renk lif ipi kullanılıyor. Modele ortadan 4 fıstık eninde 4 fıstık boyunda bir kare parça yaparak başlıyoruz. Yaptığımız bu kare parçanın her bir köşesinden 2 kat 3 erli fıstıktan meydana gelen ufak parçalar yapıyoruz. Dıştan bakılınca çarpı şeklini andıran bu şeklin etrafından değişik bir renkle bir kat çift fıstık yapıyoruz. Bu çarpının boşta kalan kısımlarına da beyaz renkle 2 kat örüyoruz ve bütün boşlukları dolduruyoruz. Tekrar renk değiştirerek bir sıra çift fıstık ördükten sonra kıyı oyasına geçiyoruz. Kenar oyası amacıyla çift fıstık yapıp kapatıp tepesine fıstıklar yapıyoruz. Her bir çift fıstığın tepesine sırayla kullandığımız 3 renk fıstıklar yaparak modeli sonlandırıyoruz.
Güzel bir lifimiz oluyor. Hediyelik fikirler içersinde gerektiğince şık bir örnek. Şimdi yapılışını detaylı bir şekilde izleme zamanı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ