Kar Tanesi Uzun Lif Yapımı

  • 26 Ağustos 2020
  • 2.625 kez görüntülendi.
Kar Tanesi Uzun Lif Yapımı

Kar Tanesi Uzun Lif Yapımı
Kar tanesi uzun lif yapımı yuvarlak ve kare modelini bir önceki paylaşımlarımız da sizlerin beğenisine verdiğimiz modeller arasında yer almaktadır. Takım lif modeli yapmak istiyorsanız kar tanesi serisi gerektiğince güzel grup lif modeli olduğunu düşünüyoruz. Kar tanesi uzun lif modeli çeyizlik lif numuneleri arasında yer alacaktır.
Lif modelleri günümüzün en çok yapılan el işleri arasında yer almaktadır. Sayısız numune seçimi ile hanımlarımızın ilgisi lif modellerine artmaktadır. Yapılışları video anlatımlı olması gerektiğince basitlik sağlamaktadır. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içersinde video anlatımlar yararlı olmaktadır. En yeni lif çalışmaları ve herkesime hitap eden lif numuneleri amacıyla sayfamıza göz atmayı unutmayınız.
Kar tanesi uzun lif yapımı
3 Renk lif ipi
Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.
Yapılışı: ilk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım aralarda üç zincir çekerek yuva amacıylae fıstık uyguluyoruz. Toplamda sekiz fıstık halka amacıylae yapalım, İkinci sırada zincir yuvalarına çift fıstık yapalım aralarda zincir çekelim, üçüncü sırada çift ve tek fıstık yaparak devam ediyoruz. Aynı mantık ile devam edelim, çift fıstıklara çift aralarda tek fıstık yaparak orta alanın yuvarlak alanı tamamlamış oluyoruz.
Devamında orta kısma uç uca sekiz fıstık yapalım çift fıstık amacıylae sabitliyoruz. Aynı yöntemi yan yana üç kez yapalım, ara kısma fıstık yapıp yine uç uca sekiz fıstık yapıp çift fıstık amacıylae sabitleyip üç köprü oluşturup arada fıstık programı yapılıyor. Karşılıklı üç köprü toplamda altı köprü yapmış oluyoruz. Modelin detayları ve orta kısım çiçek yapımı amacıyla video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ