Kapşonlu Haroşalı Kulaklı Örgü Hırka Yapımı

  • 16 Ekim 2018
  • 2.654 kez görüntülendi.
Kapşonlu Haroşalı Kulaklı Örgü Hırka Yapımı

Kapşonlu Haroşalı Kulaklı Örgü Hırka Yapımı
Merhabalar hanımlar, örgü ile terapilere devam ediyoruz öyle değil mi? Çünkü biz örgü aşıkları kapşonlu haroşalı kulaklı örgü hırka örerken onunla konuşuruz bazı durumlarda sevincimize ortak ederiz, bazı durumlarda kederlerimizle ortak ederiz.
İlmek ilmek örerken ilmek ilmek içini dökersin her örgüne. O örgü sana gerilim attırır. Ve miniklerin üstünde ördüklerimizi gördüğümüz deki o sevinç paha biçilmez bence.
Hırkamız malum Bu bahar aylarında sabahlar sıcak aksamlar ise serin oluyor o akşamlarda çok kullanımı basit olan bir model hem basit hemde şık.
Gelelim Haroşalı Kulaklı Hırkanızın Yapılışına
Gerekli Malzemeler
Kartopu Baby One Ip 2 adet
4 Tane Düğme
4 Numaralı misinalı ve normal sis
Kulağımızı örmek icin ipimize ideal ikinci bir ip daha (Artan iplerden Kullandım zira cok az gidiyor)
Bebegimizin yaşına ideal olacak şekilde ilmek atarak başlıyoruz ve dilediğiniz cm olcusune gelinceye kadar artırarak harosa olaraj örüyoruz. Daha sonra artirma prosedürünü bitirerek kollarını oruyoruz. Kollarımızı ordukten sonra vücudumuzu ormeye başlıyoruz. Arkadaslar sunu soyleyeyim once vücudu ormeye kalkarsanız kollari örmekte zorlarsınız.
Bedenimizde tamamladiktandan sonra kapson icin sisimize hırkanıza baslamak icin attığımız ilmekten 10 adet eksik ilmek ile başlıyoruz. Bunu yapmamizdaki niçin ise bebegimizin boğazına yapışmaması rahat olması için. Kapşonu ise yeterli boya gelinceye kadar oruyoruz.
bizim yaptığımız hırka 1 yasa kadar giyilebilecek bir hırka cm ölçüsü ve kaç ilmek ile başladığımızı merak ediyorsanız buyurun videomuzu izleyiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ