Ebruli Bebek Yelek Yapımı

  • 02 Aralık 2017
  • 4.409 kez görüntülendi.
Ebruli Bebek Yelek Yapımı

Ebruli Bebek Yelek Yapımı
Sürekli olarak kadınların örmekten vazgeçemedikleri örgü bebek yelekleri değişik modeller içersinde kendisini her vakit öne çıkartmayı başarıyor. Genellikle kız çocukları amacıyla örülen yelekler harika modeller ve aksesuarlar ile birlikte kusursuz bir görüntü sağlıyor. Her vakit, her şartta ve her koşulda annelerin vazgeçilmezi olan bebek yelekleri gün geçtikçe daha çok model meydana çıkartmada da bizlere yardımcı oluyor. Düz ya da çok ayrıntılı motifler arasından size en ideal modeli seçerek harika yelekler örmeye başlayabilirsiniz.
Yelek örmek amacıyla illa ki çok zor desenler seçmek mecburiyetinde değilsiniz. Sitemizdeki makalelerde bunu size her vakit tavsiye ediyoruz. Düz bir modeli alıp harika bir yelek durumuna getirmek çok kolay. Bu örneğimizde de bu bahsetmiş olduğumuz teknik amacıyla harika bir yol keşfedeceksiniz. Yine düz bir modeli bir kaç kesim ve katlama yöntemi ile çok şık bir yelek durumuna getirip, kız bebekler amacıyla değişik ve çağdaş bebek yelekleri amacıyla güzel işler örebileceksiniz.
Bu bebek yeleğini alize şekerim ipiyle ördüm. 3,5 numara şiş kullandım.
Bu yelek 3 kısımdan oluşuyor. 6 ilmek yaka kısmı, 30 ilmek roba kısmı,kalan ilmekler de etek kısmını oluşturuyor.Etek kısmını örerken son 6 ilmekten önce 1 ilmek artırılıyor. 5 artırmadan sonraki sırada 6 ilmek kesilir. Toplam 84 ilmek başlanır.Bütün sıraları 4 diş haroşa örülür. Daha sonra 2 diş haroşayı örerken baştaki 30 ilmeği örmeden geri dönülür.Bu örnekte roba kısmı 3 diş haroşa ve 2 sıra düzden oluşuyor.Etek kısmı da 5 diş haroşa ve 2 sıra düzden oluşuyor. Boyun kısmındaki 6 ilmek haroşa 2 sırada bir örülüyor.Ön kısım 6 dilimden oluşuyor. Kollar 7 dilimden oluşuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ