İstek Üzerine Yelek Anlatımı

  • 04 Mart 2021
  • 1.604 kez görüntülendi.
İstek Üzerine Yelek Anlatımı

İstek Üzerine Yelek Anlatımı
Her vakit bulunduğu gibi sizlerden gelen isteklere evvelcelik sunarak anlatmaya gayret ediyorum. İnstagramda bir izleyicim bana erişerek birtakım yelek resimleri gönderdi. Bana gönderilen yelek modellerini de metnin içersinde paylaşacağım.
Yeleğin modeli 15 ve katları ile yapılıyor. Örgünün başlangıcında ve sonucunda model yarım olarak kullanılıyor. Önce lastiği örün ve ön yüzde düz arka yüzde ters olarak örün ve ön tarafa gelince modeli kurmaya başlayın.
Kenar ilmeğini alıp evvelce bir ilmek dolayın ve bir ilmek net. 10 ilmeği ters olarak örüp ileri iki ilmeğin yönünü çevirip beraber örerek net. Sonra kestiğimiz ilmeğin yerine bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp aynı şekilde modeli tekrarlayın.
Arka doğrultuda tüm ilmekleri ters olarak örün. Ön sıraya geçince kıyı ilmeği ile bir ilmeği daha düz örüp bir dolayın ve bir ilmek net. 8 ilmek ters örüp iki ilmeğin konumunu değiştirip net. Bir ilmek dolayıp iki ilmek düz örerek devam edin. Arka doğrultudan tüm ilmekleri ters örüp tamamlayın.
Ön doğrultuda kıyı ilmeğini alıp bir ilmek dolayıp bir ilmek net. bir ilmek dolayıp bir ilmek net ve 6 ilmek ters örün. Sonraki iki ilmeğin yönünü çevirip net.
Kesilen ilmeğin yerine bir ilmek artırıp iki ilmeğin yönünü çevirip net ve bir ilmek artırıp bir ilmek düz örün. Bir sıra daha bu şekilde örüp ileri sırada bir sıra daha verev ajur açarak devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ