İki Renkli Bebek Yeleği Yapılışı

  • 06 Nisan 2017
  • 11.232 kez görüntülendi.
İki Renkli Bebek Yeleği Yapılışı

İki Renkli Bebek Yeleği Yapılışı
İşte yine çok cici bir bebek yeleğimiz var sizler amacıyla. Kolay mı kolay, yalnızca düz ve ters örgülerden oluşuyor. Bebeğime örmek istiyorum ama acemiyim, kolay olsun diyen hanımlar tam size göre bir model. Yaka ve kol kesimleri de yuvarlak değil köşeli kesilmiş. Yuvarlak olsaydı kademeli kesilecekti. Böyle köşeli olunca tek seferde kesiliyor ve örgüyü yeni öğrenen arkadaşlara kolaylik sağlıyor.
Gelelim modelimizin yapılışına : Malzemeler, dilediğiniz iki renk nako bebe yünü ve 3-3.5 numara şiş. Arakadan başlıyoruz bebek yeleğimize. 3 Numara şişimizle ve koyu rengimizle 64 ilmek atıyoruz ve tor bölümünü haraşo olarak 6 sıra örüyoruz. 7. Sıradan itibaren örgünün her iki tarafından, 8 er ilmek haraşo ve ortada geri kalan ilmekler düz örgü olarak, 13 cm imkan kadar örülecek. Haraşo 8 ilmek içeri kaydırılarak kol kesilecek.
Örgümüzün ön parçası 36 ilmek atarak başlanıyor, aynı arka parçada bulunduğu gibi kenarlardan 8 er ilmek haraşo ortada kalan kısım düz olacak şekilde 13 cm örülüyor. Kollardan sonra Yaka amacıyla 12 ilmek kesiliyor ve kalan ilmekler de 9-10 sıra haroşa ördükten sonra keserek bitiriliyor. Ön parçalar dikerek arka parça ile birleştirilecek. Cepler : Renkler birbiri ile yer değiştirecek şekilde tığ yardımı ile şişe ilmek çekilecek. (Bir cep amacıyla 20 ilmek) 3 sıra haraşodan sonra yine yanlarda 3 ya da 4 ilmek haraşo, ortası düz örgü olarak örülecek. Bitirirken yine 3 diş haraşo örüp kesilecek ve yanlar dikilecek.
Hepsi bu kadar hanımlar. Yapacak olanlara kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ