Örgü Modelleri

Hem Kız Hem Erkek Bebek Yeleği

Hem Kız Hem Erkek Bebek Yeleği
Hem Kızlara He Erkek Bebeklere ideal desen ve model ile Kolay Tek Parça oluşturulan Yanlamasına örülen Bebek Yeleği Ta Tarifi.

Yanları dikişsiz yalnızca omuz kısmın da dikiş olan Bebek Yeleği 50 ilmek ile başlanmakta. Üzerine Haraşo ile çizgi şeklinde ön doğrultusunda renklendirme desen çalışması yapılmış.

1 Yaş Bebek Yelek Kaç ilmek ile başlanır? 50 İlmek ile Yanlamasına başlanıyor. 6-9 Aylık Bebek amacıyla de 40 ilmek ile başlayın. Büyütme ve küçültmeler de 10 ilmek üzerinden yapabilirsiniz.

2 Yaş Çocuklara da 70 ilmek ile Yeleğe Başlanıyor. Bu şekilde hesap yaparak 2,5 Yaş Çocuk Yeleğine 80 ilmek hesabı ile örmeye başlayabilirsiniz.Bu ilmekler Bebe ipi ve 3,5 numara Şiş amacıyla gerekli.

Ön Parça Yan Patından 50 ilmek başlanan Yeleğin Yaka,Etek ve Ön patına haraşo ile başlanarak Pat bölümü lastik tamamlanınca Düz örgü Yaka ve Etek Haraşo örgü ile deva ediyor.

Ön Parçanın Omuz ve Kol yapımına geçebilmek amacıyla 26 ilmek artırma yapılıyor.Koltuk kesimi yeri ve Kol Patları Haraşo örgü yapılıyor.

Belirli ilmek sayısından sonra Artırılan ilmekler kesiliyor ve Arkaya deva ediliyor.Arka ve sırası ile başka ön ile bitiriliyor ve Omuzları dikiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu