İçeriğe geç

Halkalı Şeker Örgü Modeli Yapılışı

Halkali Seker Orgu Modeli Yapilisi

Halkalı Şeker Örgü Modeli Yapılışı
Bugün çok çabuk örülen çok basit ve örmesi çok zevkli bir örgü modeli ile karşınızdayım. Sizi hiç zorlamayacak basitçe örülen ve çok ilgi çeken bir örgü modeli oldu. Özellikle bebek örgülerinde örmesi çok basit olan örgü modelleri tercih ediliyor. Bu modelde bebek örgülerine çok yakışacaktır.
Model 2 ilmek ve katları ile yapılıyor. En son 3 adet ilmek ek edin. İlk olarak fantezi lastik hazırladım. Modeli 3,5 numaralı şiş ile ördüm. Lastik hazırladıktan sonra örgünün ön esnasında tüm ilmekleri düz olarak ördüm. Örgünün arka esnasında tüm ilmekleri ters olarak ördüm. Tekrar ön sıraya geçince yine tüm ilmekleri düz olarak örün. Örgünün arka esnasında son kez tüm ilmekleri ters olarak örün.
Örgünün ön sırasına geçince modeli koyacağız. Önce kıyı ilmeğini örmeden alın. Sonraki ilmeği ters olarak örün. İpi örgünün ön yönüne alıp ileri ilmeği örmeden atlatın. Bir ilmek ters örüp ikinci ilmeği örmeden atlatın. Bu şekilde sıra süresince tüm ilmekleri aynı şekilde örerek tamamlayın. Örgünün arka sırasına geçince evvelce kıyı ilmeğini örmeden alın. ön sırada ters örülen ilmekleri bu sırada yine ters olarak örelim.
Ön sırada örmeden atlanılan ilmekleri ise arka sırada düz olarak örelim. Bir ters bir düz şeklinde sıra süresince tüm ilmekleri örelim. Bundan ardından örgünün ilk başlangıcında oluşturulan işlemleri yinelayın. Ben 2 modelin arasında 4 sıra ara boşluk verdim. Bu boşluk bölümünü azaltabilir yada artırabilirsiniz. Bebek örgülerinde kesinlikle kullanmanızı öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir