Halkalı Battaniye Nasıl Örülür

  • 19 Ağustos 2021
  • 1.071 kez görüntülendi.
Halkalı Battaniye Nasıl Örülür

Halkalı Battaniye Nasıl Örülür
Kolay yapımı ve göz alıcı güzelliği ile halkalı battaniye yapımını vereceğim. Çok acele örülen ve çok beğenilen bir battaniye modeli. Öncelik ile battaniye amacıyla kullanacağınız renklere karar vermelisiniz.
Birleştirme amacıyla beyaz ya da krem rengi ip kullanmanızı öneririm. Önce halkaları hazırlıyoruz. 10 zincir çekip bir delik oluşturun. Sonra 3 zincir çekip deliğin amacıylae tırabzan doldurun.
Deliğin amacıylae 20 adet tırabzan doldurun. Sonra halkayı kapatıp ipi kopartın. Sonraki renge geçin. 10 adet zincir çekip önceki halkanın amacıyladen geçirip sonra kapatın. Tekrar 3 zincir çekip halkanın amacıylae 20 adet tırabzan doldurarak bitirin.
İstenilen uzunluğa gelinceye kadar bu şekilde halkaları örmeye devam edin.Halkaları tamamlayınca üst bölüme geçiyoruz. Bunun amacıyla halkanın bir tanesine batıp üstüne 4 adet tırabzan yapın.
Araya bir zincire çekip ileri halkaya geçin. Her halkanın üstüne 4 adet tırabzan yapın. Son köşedeki halkaya gelince 5 adet tırabzan yapın. Sonra altıncı tırabzanı yapın ve aynı yere bir tırabzan daha yapın. 2 zincir çekip aynı yere 2 tırabzan daha yapın.
Devamında derhal yanına batarak yan yana 6 tırabzan yapın. Sonra bir tırabzan daha yapın ve aynı yere bir tırabzan daha yapın. 2 zincir çekip aynı yere 2 tırabzan yapın. Böylece köşe virajları yapmış olacaksınız.
Son halkaya 5 tırabzan yaparak bitirin. Sonra bir zincir çekip başka halkaya geçin. Bu şekilde bütün halkaların etrafını tığlayın. Sonraki sırada bundan sonra bütün parçaları birleştireceğiz.
Birleştirme prosedürünü aynı gerçekte ideal yaptım. İsterseniz değişik birleştirme tekniklerini de kullanabilirsiniz. Çok acele örülen ve beğenilen bir battaniye modeli oldu. Son olarak bütün etrafını değişik bir renk ile tığlayın. Kenar danteli yapabilirsiniz. Araba battaniyesi olarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ