Güzel Görünümlü Çiçek Şal Yapımı

  • 23 Kasım 2023
  • 396 kez görüntülendi.
Güzel Görünümlü Çiçek Şal Yapımı

Güzel Görünümlü Çiçek Şal Yapımı
Dantel, havlu ucu, pike yapımında da tercih edebileceğiniz bir şal modeli yapımından bahsedeceğiz. Çıtı pıtı bir manzarası olan bu çiçek motifli şal modeli gerektiğince şık bir model. Hem örmesi zevkli hem de yapımı çok kolay. Güzel ve kolay üçgen şal örmek isteyenler amacıyla biçilmiş kaftan.
Tek seferde yapılabilen bir tığ işi şal çalışmasıdır. Yonca çiçekli gelin şalı modeli kadar güzel bir manzarası var. Tek renkle örebileceğiniz bir model. Genellikle de beyaz ya da krem renkleri ile yalın ama şık bir şal sahibi olursunuz.
Bu çiçekli şal modeli yapımında ince Angora tipi ip kullanılmıştır. 1,5 mm tığ ile örülmüştür. Eli sıkı olanlar 2 mm’de kullanabilir. Anlatımı ufak bir parça üzerinden yapılmıştır.
Uç kısmından tekli bir çiçek motifi ile başlanıyor. Sonraki sıralarda çiçek motiflerinde artırma yapılarak şalın genişlemesi sağlanıyor. Kenarında ise daima yarım çiçek motif çalışılıyor.
Örülecek gövde ölçüsüne gelindiğinde bu sefer çiçek motiflerinde eksiltmeye gidiliyor. Diğer ucunda tek bir motif kalana kadar da eksiltmeye devam ediliyor.
Çiçek motifleri toplamda 6 adet 4 zincir ve 2 çift tırabzan çekilerek elde ediliyor. Gayet kolay değil mi? Sizler de bu kolay şal örneği çalışmasını daha iyi öğrenmek istiyorsanız alttaki videosunu izlemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ