Güllü Bebek Battaniyesi

  • 16 Ağustos 2017
  • 4.150 kez görüntülendi.
Güllü Bebek Battaniyesi

Güllü Bebek Battaniyesi
Hanımlar bebek ipliği ile 3,5 ya da 4 numaralı bir şiş ile örün. Renk seçimini kendi Modeli görür görmez bayıldım. Hemen örmek istedim. Sizlerinde bayılacağını düşünüyorum. Benzer tarzda yapılmış değişik battaniye modellerini de göstermiştik sizlere. Bu modelden herşey örebilirsiniz. Örgü kırlent modelleri, örgü yatak örtüsü modelleri, hırkalar, yelekler, şapkalar, atkılar. Ne dilerseniz örebilirsiniz. Paylaştığımız evvelceki örgü modellerinden de konuşmak istiyorum sizlere. Örgü kalpli battaniye yapılışı. Her alanda kullanabileceğiniz bir örgü modeli. Yine örgü kelebek modeli battaniye yapılışı. Teknik olarak aynı tarzda örülüyor ama modeller değişik. Kırlent olarak da ev dekorasyonunda, balkon dekorasyonunda çok şık duracaktır.
Gül Tomurcuğu Battaniye Nasıl Yapılır?
Malzemeler
Alize diva renkli iplikler
Alize diva beyaz , yeşil iplik
İpe ideal tığ
Modelin yapılışınan 15 zincir ve katlarına artı olarak 12 zincir çoktan çekerek başlıyoruz. 2 sıra bütün ilmeklerin üstüne trabzan yaparak örmeye devam ediyoruz.
Gül Tomurcuğu Battaniye Yapılışı 28
Daha sonra yeşil renkli ipe geçiyoruz. Sıra başından 5 sık iğne yapıyoruz. 4 zincir çekip resimde görüldüğü gibi alt tura batarak yuva oluşturuyoruz. Sonra bu yuvanın içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 3 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapıyoruz.
Tekrar 4 zincir çekip resimde görüldüğü gibi batarak bir yaprak daha yapıyoruz,
15 sık iğne yapıyoruz. Sonra yine yaprak yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işleme devam ediyoruz.
Gülü gerçekleştirme istediğimiz renge geçiyoruz. 5 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra 12 zincir çekiyoruz. Her bir zincir üstüne 3 trabzan yapıyoruz. Gonca gül biçimi veriyoruz örgümüze. Ok ile gösterilen yerden sık iğne ile batarak gülü sabitliyoruz. Saat tarafında gülü 1 tur çevirip örmeye devam ediyoruz. İki gül arasında 15 sık iğne olacak,
Gülleri tamamladıktan sonra beyaz renkli iplikle 1 sıra trabtan, 1 sıra sık iğne, 1 sıra trabzan örüyoruz,
Yeşil renge geçerek az evvelce yaptığımız güllerin arasına istikbal şekilde gül yapraklarını yapıyoruz.
Ve yine gülleri.
İstediğiniz uzunluğa gelene kadar gülleri yapmaya devam ediyoruz. Bittiğinde dilerseniz güllerin ortasına boncuk, inci dikebilirsiniz. Gülleri evde kalan iplerinizle yapabilirsiniz. Muhteşem oldu. Her şey örebileceğiniz güzel bir model. Hemen başlayın. Kışa hazırlık olarak çok güzel yelek modelleri yapabilirsiniz. Hırka modelleri yapabilirsiniz. Şapka modelleri yapabilirsiniz. Her renk ile uygulayabileceğiniz güzel bir model kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ