Gül Bahçesi Lif Modeli Yapılışı

  • 05 Şubat 2020
  • 1.954 kez görüntülendi.
Gül Bahçesi Lif Modeli Yapılışı

Gül Bahçesi Lif Modeli Yapılışı
Farklı gül bahçesi lif yapılışı yeni dizayn lif modelleri arayanlar amacıyla çeyizlerde olması gereken bir model olması gerekliliğini düşündüğümüz modeldir. Görselliği şık olan gül bahçesi modeli gerektiğince çok sipariş alabilecek lif örnekleri arasındadır.

Gül bahçesi lif modeli yapılışı video anlatımlı olması sizlere gerektiğince yarar sağlayacaktır. Orta kısımdaki gül ayrıntıyı gerektiğince gösterişli olması lif modeline nişan bohçalarında tercih edebilirsiniz.

Ayrıca sayfamızda yeni lif örnekleri ve bir çok tür lif yapılışını bulabilirsiniz. Yeni lif modellerinde yine beraber olma dileğiyle hoşçakalınız..

Farklı gül bahçesi lif yapılışı
Malzemeler: 5 renk lif ipi
Ekru
Açık ve koyu yeşil
Gül kurusu
Fuşya
7 numara tığ, makas

Yapılışı: Lifimize ilk olarak gül yapacağımız zemini trabzanlı bölümü yaparak başlıyoruz. Aralarda arttırma prosedürü yaparak 8 sıra arka ilmeklerden örüyoruz. Bu parçayı 6 eşit parçaya ayırarak aralardaki ilmeklere 6 dilim olarak yıldız örgü yöntemi olarak 3 lu trabzanlar örüp kapatıyoruz. Her bir dilim 9 fıstık imkan kadar örüyoruz ve son sırada her bir dilimde yaprak çalışması yapıyoruz. Kenar oyası olarak örümcek yapıp uçlarına fıstık yapıp ponpon programı yaptıktan sonra yaprakların ortasına tomurcuk gül yapıyoruz. Trabzanlı bölümün son sırasına önde kalan ilmeklerin üzerine her dilimde 2 adet olacak şekilde yapraklar yapıyoruz ve yaprakların kenarlarına açık yeşil ip ile sık iğne yapar iken aynı vakitte life sabitliyoruz ve en son olarak ortadaki büyük gülümüzü yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ