Gri Erkek Yelek Yapımı

  • 14 Ekim 2020
  • 2.382 kez görüntülendi.
Gri Erkek Yelek Yapımı

Gri Erkek Yelek Yapımı
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler hedefiyle en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Yeleği örme ilk olarak sağ ön parçasından başlayabilmek amacıyla Şişe toplam 43 ilmekle atarak başlanır,
Örülen ön parçası aşağı yukarı 16 santim genişliğinde oluyor,
Etekten başlanan erkek bebek yeleği kıyı patları amacıyla 13 şer ilmekle bırakılır.
Burgulu ve aradaki düz ilmekle yapılırken yanlar haroşa devam eder.
Kol kesimi, V yaka ilmekleri kesimi ne kadar kıyı kısımlardaki haroşalar lastikle beraber 46 diş imkan kadar örülmeye devam edilir.
Aynı boyda yelek örmek istiyorsanız etek lastiği ile beraber kol altına kadar 20,5 santim kadar uzunlukta örebilirsiniz.
Omuz evresinde 22 ilmek kaldığında kesme prosedürü yapılarak başka sol ön parçaya geçilir, Aynı şekilde karşılık olarak örülür. Bunu video içersinde de fark edeceksiniz her iki parça da gösteriliyor.
Yeleğin arka gövde alanı amacıyla şişe toplam 73 ilmekle atılır, ön parçada bulunduğu gibi 6 diş haraşo ile etek lastiği yapılır.
Yelin gerisinde da tekrar ön vücutta bulunduğu gibi kıyılarda haroşa ortada düz örgüler ve 2 burgu olacak şekilde çalışılır.
Her iki örgü kıyılarına 13 diş haroşa ilmekleri bırakın.
Ortaya video içersinde gösterildiği gibi burgu ve düz ilmeklerini yerleştirin.
Ön parçanın kol kesimi ne gelene kadar bu şekilde ilerleyip, kol kesimini ön parça gibi tek seferde keserek, omuz boyunu örüp tamamlayın.
Sizler amacıyla biraz detayları,malzemeleri,yelek büyüte aşamalarını ve örme aşamaları kaleme aldım.Videoda en ayrıntılı anlatımı ile fark edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ