Erkek Çocuklar İçin Yelek

Erkek Çocuklar İçin Yelek
Harika ve çok güzel bebek yelekleri içerisinde yer alan çilek model örgü bebek yeleği yapılışı hem kolay bebek yeleği yapılışı anlatımı hemde değişik bebek yelekleri içerisinden ilginizi çekecek bir bebek yelek nasıl yapılır konusunu sizlerle paylaşmak istedim.
İşte yeni bir ciciş kız bebek yeleği örneği daha. Bu seferki de daha bir başka güzel. Şiş ile örüşmüş, yakadan başlama, robasında ve fırfırlı eteğinin kenarında çilek desenleri belirleme edilen pembe renkli “prenses” yeleği nasıl örülür diye sorarsanız uzaklarda aramayın, buyrun işte burada. Çilek desenli kız bebek yeleğimizin yapılışı : yakadan 70 ilmekle başlanıyor ve 3 diş haraşo sırasından sonra çilek örneği ile devam ediliyor. 4. Sıara : Kenardan sekiz ilmek haraşo örülür, Çilek deseni hedefiyle : 1 dola, bir ilmek düz örerek kes, (İki ilmeği birlikte alarak düz ör.) 1 dola, iki ilmek haraşo ör …. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. Sıra neticesinde sekiz ilmek kalınca ilik hedefiyle 3 haraşo ör 1 dola, 1 kes, üç ilmek haraşo ör. Bundan sonra on haraşo sırası ara ile ilikler açılacak. Arka sıralar hep ters örgü olarak örülür. 5. Sırada : Sekiz ilmek haraşo, * bir düz, bir dola, bir düz, bir dola, bir düz ve iki ilmek haraşo* bu sekilde yıldızların arası tekrar edilir. ters sıralar hep ters olacak. 6. Sıra : Sekiz ilmek haraşo, *iki ilmek düz, bir dola, bir düz, bir dola, iki ilmek düz, iki ilmek haraşo* yıldızlar arası sıra boyunca tekrar edilir. 7. Sıra : Artırma işlemi yapılmaz ancak düz örülen ilmekler kenardan her numune olarak 2 tarafından birer ilmek haraşo örülür. Yani kenardan dokuz ilmek haraşo, beş ilmek düz örgü, dört ilmek haraşo, olarak tekrar edilerek örülür. Sonu dokuz haraşo ile biter. 8. Sıra : On ilmek haraşo, üç ilmek düz, altı ilmek haraşo olarak tekrar edilir. Sıra sonu on ilmek haraşo ile biter. 9. Sıra : On bir ilmek haraşo, bir ilmek düz, sekiz ilmek haraşo. Burası sıra boyunca tekrar edilir. 10. Sıra : Bütün sıra haraşo örülür. 11. 12. 13. Sıralar haraşo olarak örülür. 14. Sırada kenardan 15 ilmek haraşo örülür ve yedi ilmek ara ile çilek motifi kurulur. 30 haraşo sırası örülür.
Kolları ayırmak hedefiyle kenardan 34 ilmek haraşo örülür, 40 ilmek kesilir, 57 ilmek haraşo örülür, 40 ilmek kesilir ve 34 ilmek haraşo örülür. Kol altlarına 10 ar ilmek atılır.
Etek ucu fırfırı hedefiyle; Kenardan sekiz ilmek haraşo, çilek motifi beşer ilmek haraşo ara ile kurulur. Motif tamamlandıktan sonra kesilerek bitirilir kolay gelsin,

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top