Gerçek Selanik Örgü Modeli Yapılışı

  • 01 Ocak 2018
  • 4.193 kez görüntülendi.
Gerçek Selanik Örgü Modeli Yapılışı

Gerçek Selanik Örgü Modeli Yapılışı
Türk kadınlarının en çok kullanmış bulunduğu gerçek selanik örgü modeli yapılışı. Selanik örgü modelini bilmeyenler bu kısa videoyla öğrenebilirler.
Türk hanımlarının en çok kullanmış bulunduğu örgü tekniklerinden biri selanik örgü modelidir. Yelekler, atkılar, bereler ve patikleri Selanik örgü ile yapabilirsiniz. Kolay olmasından ötürü Selanik örgü modelinin kullanım kısmı bayağı fazladır. Örgülerinde Selanik örgü modelini kullanan hanımlar şirin el işleri yapıyorlar. Örgüye yeni başlayanların da ilk öğrenmesi gereken örgü tekniklerinden biridir. İleride çok karşınıza çıkar bu örnek.
Selanik Örgü Modeli Nasıl Yapılır? yazısında örgünün yapılışını merak edenler amacıyla resimli anlatımlı modelini yayınlamıştık. Resimli anlatımdan da anlamayanlar amacıyla videolu anlatımı paylaşıyoruz. Crochet Örgü Atölyesi kanalında yayınlanan gerçek Selanik örgü modelini burada paylaşıyoruz. Yapılışı basit olan Selanik modeli 6 dakikada anlatılmıştır.
Sizde Selanik örneğinin nasıl yapıldığını öğrenerek bundan ileri örgülerinizde bu modelle örebilirsiniz. Kendinize ve çocuklarınıza örgüler hazırlayabilirsiniz.
Öncelikle ilmekleri çift değil tek sayı artmanız gerekiyor. Her vakit örneğe bir tersle başlıyoruz. 1 Ters 2 ilmeği tekrar ters öreceğiz ipi şişin üzerine alacağız ancak çekmeyeceğiz. Diğer ilmeği ördük. Bu ilmeği de atıp örmeden alıyoruz kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ