Fil Tulumu Nasıl Örülür

Fil Tulumu Nasıl Örülür
Fil Tulum Malzemeleri
Bebek ipi iki renkli Ben şimdi tanımını paylaşacağım fil tulumu sarı ve krem renkli ördüm,
2.5 mm tığ
Fil Tulum Bacağı nasıl örülür,
Tuluma bacaklardan başlanır. İlk olarak bacağın birini örmek amacıyla krem renkli bir iple 60 adet zincir çekerek başlayın. Sonrada 3 zincir ile yukarıyada çıkıp, derhal dibine batarak 60 adet üçlü tırabzan yapın.Sonra tekrar 3 adet zincir çekip, yukarıyada çıkın. Sonrada tığ işi lastiği yapın. Bunun amacıyla bir tırabzan normal batarken başka tırabzanı aşağıdaki tırabzanın altından geçirerek batırın. Bu şekilde de sırayı tamamladıktan sonra tulumun bacak lastiği yapılmış oluyor.
Şimdi derhal sarı renk ipe geçip bir sıra sık iğne örün. Üst sıraya geçmek amacıyla tekrar 3 zincir çekip, 60 adet üçlü tırabzan örün. Sonra tekrar bir sıra sık iğne, Sonra bir sıra üçlü tırabzan şeklinde örmeye devam edin. Daha ki bu şekilde 5 sıra üçlü tırabzan, aşağı yukarıyada bacak boyu 9 cm imkan kadar örün.
Sonra o bacağın örme prosedürünü bitirip, başka bacağın örme prosedürüne başlayın. O bacağı da tekrar aynı yukarıyada tanım ettiğim şekilde örün.
Fil Tulum Bacağı nasıl örülür?
Fil Tulumun Beden Kısmı Nasıl Örülür
Tulumun gövde alanı amacıyla sağ ve sol bacağın bize bakacak şekilde ağ alanından birleştirin. Daha sonrada tekrar 3 zincir çekip yukarıya çıkın. Sonra bütün gövde bölümünü üçlü tırabzan ile döne döne örün.
6 sıra bu şekilde hiç eksiltme yapmadan örmeye devam edin. 7 sırada ise eksiltme prosedürüne başlayın bunun içersinde 9 adet üçlü tırabzandan sonra bir tırabzan atlayıp 10 tırabzanı öyle yapın. Bu şekilde her 10 tırabzandan sonra bir tırabzan atlayarak eksiltme prosedürüne devam edin.
3 sıra bu şekilde eksiltme prosedürünü yapın. Daha sonrada 4 sıra eksiltme yapmadan örün.
Fil Tulumun Ön Yüzü Nasıl Örülür,
Fil tulumun gövde bölümünü da bitirdikten sonra pantolon alanı da bitmiş oluyor. Şimdi sıra ön yüzünde ön yüzüne tekrar aynı sarı renk ip ile iki kenarlarda eşit sayıda boşluk kalacak şekilde atlama yaparak başlayın. Ben aşağı yukarıyada 8 er tırabzan bıraktım diye hatırlıyorum. Siz bu bıraktığım tırabzan sayısında azaltma yada çoğaltma yapabilirsiniz.
Yine bacak kısımlarında yaptığımız gibi arka kısımlarında sık iğne örün. Ön kısımda ise 3 zincir çekip, yukarıyada çıkın ve üçlü tırabzan yapın. Filin ön yüzü toplamda 14 sıra olacak. 2 sırada bir kenarlardan 1 er tırabzan atlayarak daraltın.
Fil Tulum Nasıl Örülür,
Fil Tulumun Burunu Nasıl Örülür,
Fil tulumun burun bölümünü örmek amacıyla filin ön yüzünün başlangıcından tam orta yerinden 24 adet sık iğne örün. Sonra tekrar arka yüzünde sık iğne ön yüzünde üçlü tırabzan yaparak örmeye devam edin. Filin burunu daraltma prosedürü amacıyla tekrar her iki sırada bir kenarlardan birer sık iğne eksik alarak daraltın.
Bu şekilde daraltmaları toplamda 8 sıra sık iğne kalana kadar devam edin. 8 Sıra kaldıktan sonra filin burunun uzun bölümünü gerçekleştirme amacıyla aşağı yukarıyada 26 sıra kadar arka kısım sık iğne ön kısım üçlü tırabzan şeklinde örmeye devam edin.
Filin burun bölümünün ucuna bebeğin emziğini takmak amacıyla bir ilik açın. Ve ilikten sonra 3 sıra daha örüp, burun bölümünü bitirin.
Sonrada iliğin 7 sıra üzerine bir düğme dikip, ilikleyin. Yukarıdaki fotoğrafta gözüküyor. Böylece meydana bebeğin emziğinin sapını geçirebilirsiniz.
Fil Tulumun Kulakları Nasıl Örülür?
Fil tulumun Üstteki büyük kulaklarını örmek amacıyla krem renkli iple sihirli halka yapın ve amacıylae 7 adet sık iğne yapın. Sonra 3 zincir ile yukarıyada çıkın. Her sık iğneye 2 şer kez batarak 14 adet çift tırabzan örün. Sonra tekrara 2 zincir çekip, üst sıraya geçin belli sıralarda arttırma yaparak tırabzan miktarını 19 a çıkarın.
Sonra tekrar sarı renkli ipe geçip, 2 sıra daha örüp, kulağın birini bitirin. Sonra tekrar başka üstteki büyük kulağı anlattığım şekilde örün.
Şimdi sıra aşağıdaki ufak kulakları örmeye geldi. Bunun içersinde tekrar krem renkli ip ile sihirli halka yapın ve amacıylae 6 adet sık iğne yapın. Sonra tekrara 2 zincir ile yukarıyada çıkın ve bütün sık iğnelere tekrar 2 şer kez batarak toplamda 12 adet çift tırabzan yapmış olun.
Sonrada sarı renkli ipe geçip, tekrar iki sıra daha örüp filin ufak kulağının birini bitirmiş olacaksınız. Şimdi tekrar aynı şekilde ikinci ufak kulağa başlatın ve örün.
İki adet büyük kulakları üste, iki adet ufak kulakları altta olacak şekilde filin ön yüzüne yalnızca beyaz doğrulusunda dikin.
Fil Tulumun Arka Kısmı Askıları Nasıl örülür?
Tulumun arka alanından tam ortada olacak şekilde 34 adet üçlü tırabzan örün. Daha sonra 2 zincir çekip, yukarıyada çıkın ve kenarlardan birer tırabzan eksilterek bir sıra sık iğne örün. Sonra tekrara 3 zincir çekip yukarıyada çıkın. Yine kenardan birer sık iğne eksilterek, 1 sıra 3 lü tırabzan örün. Sonra tekrar 2 zincir ile yukarıyada çıkıp, kenarlardan birer tırabzan eksilterek bir sıra sık iğne örün.
Fil Tulum Nasıl Örülür
Toplamda 4 sıra arka parçayı ördükten sonra sağ kısıma 9 adet sık iğne batın ve 1 sıra arka doğrultusunda sık iğne ön doğrultusunda üçlü tırabzan yaparak örün. Boyutunu siz ayarlayın. Yada yukarıyada koyduğum fotoğraftan yakınlaştırarak sayabilirsiniz.
Aynı prosedürü sol taraftan 9 sık iğne yaparak tekrar edin ve sol askıyı da bitirin.
Fil Tulumun Bacak iç Kısmı Nasıl Örülür,
Birleşen bacaklara düğme dikmek ve ilik açmak amacıyla krem ip ile evvelce ön bacak aralığı süresince sık iğne çekin. Bütün ağ bölümünü tamamlayınca 2 zincir ile yukarıyada çıkın, belli Aralıklarda ilik açarak bu sırayı sık iğne örün. Sıra bitince son sırayı gerçekleştirme amacıyla 2 zincir çekin ve sık iğne örerek ağ bölümünün ön yüzünü tamamlayın.
Arka ağ bölümünü örmek amacıyla bacak aralığı süresince sık iğne batın ve üzerine 2 sıra daha sık iğne örün. İliklerin tam karşılığına 1er adet düğme dikin.
Fil tulumun zor kısımları, örgü kısımları bittiğine göre şimdi dişleri ve gözlerini yapmaya geldi. Gözlerini dilerseniz örüp dikebilir. Yada benim gibi hazır satılan oynar gözlerden alıp, sıcak silikon ile yapıştırın. Sonrada burnun iki kenarına diş yapın. Bunu da ister keçeden keserek yapın. İsterseniz benim gibi diş şeklinde örgü örüp, dikin. Yanı tamamiyle sizin hayal gücünüze kalmış.
Elimden geldiğince yapılışını anlatmaya çalıştım. Umarım örecek olanlara azda olsa yardımcı olurum. Takıldığınız yer olursa bana nasıl ulaşacağınızı biliyorsunuz kolay gelsin,

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top