Fenomen Şal Yaka Bebek Yelek Yapılışı

  • 15 Nisan 2020
  • 3.848 kez görüntülendi.
Fenomen Şal Yaka Bebek Yelek Yapılışı

Fenomen Şal Yaka Bebek Yelek Yapılışı
Erkek çocuklar amacıyla oluşturulan yelek modelleri çok ilgi görüyor. Bugün haroşa ile yapılmış çok basit ve büyümüşte küçülmüş erkek yeleklerine benzer çok şık bir model paylaştım. Bu modeli yalnızca bebekler amacıyla değil erişkin erkekler içersinde kullanabilirsiniz.
Erkek çocuklar amacıyla oluşturulan bu yelek modeli şal yakalı olarak yapılmış. Bu yaka yeleğe çok yakışmış. Yeleğin ön parçalarına düz örgü yerleştirilerek cep görüntüsü verilmiş.
Yeleğin ön parçalarına başlarken cepken şeklinde sivri olarak örülmüş. Haroşa ile oluşturulan yeleğin lastik kısımlarını ayırmak amacıyla düz ilmek konulmuş.
Son senelerde lastiği ayırmak amacıyla düz ilmek sık sık kullanılıyor. Böylece yelek daha çağdaş görünüyor. Himalay süper lüx ip ve 4 numara şişle örülmüştür.
Ön parçalar amacıyla 35 ilmek atarak başlayın. 22 ilmek kalıncaya kadar düz örün. Her defasında bir ilmeği örgüye dahil ederek örmeye devam edin. Bu şekilde evvelce yeleğin sivri bölümünü oluşturun.
Yeleğin arka parçası amacıyla 58 ilmek atarak başlıyoruz. Arka bölümünü haroşa olarak örün. Hem ön parçaları hemde arka parçayı aynı sayılarda keserek koltuk oluşturuyoruz.
Şal yaka amacıyla ilmek artırmanız gerekiyor. Fulya hanımın iki ayrı video ile anlattığı bu şık ve ilgi gören yeleği basitçe örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ