Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır

  • 01 Ocak 2019
  • 2.597 kez görüntülendi.
Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır

Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır
Yine güzel ve basit bir model daha. Dikişsiz örgü süveter modelleri yapıyoruz. Havalar çok güzel gidiyor ama aldanmamak lazım. Tam hastalık havası. Ben henüz hastayım. Tabi maalesef ki kızımda hasta. Tam mevsim geçişlerinde hasta olmak daha basit oluyor. Alerjilerin başladığı aylardayız. Herkesin hasta olmaması amacıyla bilhassa çocuklarımızın hasta olmaması amacıyla ilgi etmek gerekiyor. Örgüye dönecek olursak daha evvelce sizlere anlatımlı örgü yelek modellerinden bahsetmiştik. Tabi diğer örgü modellerimizi saymıyoruz. Dikişsiz basit bebek yeleği çok sevilen modellerimizden. Yine dikişsiz olarak oluşturulan çok tercih edilen bir örnek. Kız bebekler içersinde , erkek bebekler içersinde ideal bir örnek. Yine sevilen bir diğer modelimizde şiş örgü bolero yelek modeli. Sizler bu modeli çok sevdiniz. Şimdi tekrar çok seveceğinizi düşündüğümüz bir modeli daha yayınlıyoruz. Dikişsiz olarak bebek örgü modelleri ve yapılışlarını kızlarınız içersinde oğullarınız içersinde uygulayabilirsiniz.
Dikişsiz Örgü Süveter Yapımı
Anlatacağımız model ebatları 3 aylık bir bebek amacıyladir. Ebatları göğüs 45. 5 cm uzunluk 25, 5 cmdir. Modelde 45 gr iplik ve 4 mm şiş kullanılmıştır. Bu ölçüler sizin örmek dilediğiniz vücuda , kullanacağınız iplere göre farklılık gösterecektir. Sizler ilmek adetlerini artırarak daha büyük ya da daha ufak örebilirsiniz.
Şişe 51 ilmek atarak başlıyoruz. 8 sıra 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak lastik örüyoruz. Daha sonra 9. sıradan 40 . sıraya kadar 1 sıra düz 1 sıra ters olarak örüyoruz. 41. turu bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. 42. tura geldiğimizde yaka bölümünü koymaya başlıyoruz. 5 ilmek düz, 15 ilmek ters, 11 ilmek düz, 15 ilmek ters, 5 ilmek düz olarak örüyoruz. 41 ve 42. turları 2 kez daha tekrar ediyoruz.
47. tura geldiğimizde 25 ilmek düz olarak örüp dönüyoruz. Şimdi bu 25 ilmek üstünden devam ederek örüyoruz. 48. turu 5 ilmek düz , son 5 ilmek kalana kadar ters ve son 5 ilmeği düz olarak örüyoruz. 49. sırayı bütün ilmekleri düz olarak örüyoruz. 50. sıra 5 ilmek düz , son 5 ilmek kalana kadar ters ve son 5 ilmeği düz olarak örüyoruz. 51. turda son 7 ilmek kalana kadar düz örelim. 2 ilmeği beraber düz olarak örelim. 5 ilmek düz olarak örelim. 52.tur : 5 ilmek düz olarak örelim. Son 5 ilmeğe kadar ters olarak örelim. Son 5 ilmeği düz olarak örelim.Son 4 turu 7 kez daha tekrar edelim. İlmeklerimizi diğer bir şişte toplayıp ipi keselim. Ve diğer 25 ilmek içersinde aynı işlemleri uygulayalım.
Bütün ilmekleri aynı şiş üstünde birleştirelim. Bütün ilmekleri sıra sonuna kadar düz olarak örelim. 2. turda 5 düz, 7 ters, 27 düz, 7 ters, 5 düz olarak örelim.
Kalan alanı alçakta resimde görüldüğü gibi ön alanın simetrisi şeklinde örelim.
Dikişsiz Örgü Süveter Nasıl Yapılır?
Ve süveter hazır. Yan kısımları dikip bitiriyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ