Deryalı Günler Bebek Yeleği Yapılışı

  • 20 Haziran 2018
  • 2.251 kez görüntülendi.
Deryalı Günler Bebek Yeleği Yapılışı

Deryalı Günler Bebek Yeleği Yapılışı,
Derya Baykal’ın programlarında yayınlanan bebek yeleği yapılışını bizde sizler ile paylaşacağız. Örgümüz şiş işi haroşa örgü koton ipiyle yapıldığı amacıyla basit bir örgüdür. Bu örgümüz 0-1 ve ya 1-2 yaşlarında ki bebekler amacıyla ideal olup V yaka olacaktır. Bebeklerimize şıklık ve gösteriş katacaktır. Çünkü el emeği göz nurudur. Bizler amacıyla yapması bir o kadar basit olacaktır. İşimize 4.5 numara şiş alarak başlayabilir bu örgümüzü en yakın vakitte kullanmak mümkün duruma getirebiliriz.
4.5 Numara şiş
Yapılışımızı ön ve arka kısımlara göre anlatacağız. Sizlerde okurken ve yapar iken buna ilgi ederseniz seviniriz.
Ön Kısım İçin; 44 ilmek atarak işimize başlarız ve 23 diş haroşa yaparak devam ederiz. Kol oyuntusunu meydana getirmek amacıyla 3 ilmeği keseriz. Sonra ki sırada bir ilmek daha keseriz. Yakayı gerçekleştirme amacıyla her sıra başında birer ilmek daha keseriz. 22 ilmek kalınca da ilmeklerimizi kapatmaya başlarız. Diğer ön parçalarımızda ise dört adet ilik açarız.
Arka Kısım İçin; 64 ilmek ile işimize başlarız ve 42 diş haroşa ile devam ederiz. Kol oyuntusu meydana getirmek amacıyla ise her iki taraftan evvelce 3 ilmek daha sonra 1 ilmek keseriz. 16 diş haroşa örerek örgümüzü burada kapatırız. Son olarak ön ve arka parçalar dikilirler değişik renk iplerle ise çırpma yaparız,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ