Atkılı Bere Yapılışı

  • 06 Ocak 2018
  • 5.770 kez görüntülendi.
Atkılı Bere Yapılışı

Atkılı Bere Yapılışı
İstek üstüne örgü atkılı bebek yapılışı paylaşıyoruz. Şiş işi atkı ve berenin beraber örüldüğü anlatımlı Türkçe video ile yardımcı olmaya çalıştık.
Örgü atkı ve bere gerçekleştirme isteyenler ikisini beraber örerek daha güzel birşey meydana çıkarabilirler. Atkı ve berenin beraber örülmesiyle meydana çıkan modeli alttaki resimde göreceksiniz. Yapacağınız atkılı bere modeli bebek ve çocuklar amacıyla çok kullanımı kolay olacaktır.
Burgulu örgü modeliyle oluşturulan atkılı berenin tepesinde tespit edilen ponponda bir diğer güzel görünüyor. Burgu örgü modeliyle biliyorsunuz ki bir çok model yapılıyor. Her modele yakışan model atkılı bereye de yakışmış.
Daha evvelce bere ve atkı anlatımları paylaşmıştık. Bu yazımızda ilk defa bir atkılı bere yapılışı paylaşıyoruz. İkisinin beraber olması hem kullanımı kolay hemde daha şık olacak. Sizde anlatımlı video ile atkılı bere nasıl yapılır öğrenip yapmaya koyulabilirsiniz.
Eğer sitemizde aratırsanız diğer atkı ve bere anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Bu modeli heves üstüne paylaştığımız amacıyla siz değişik örgü tekniğiyle de yapabilirsiniz. Hangi modeli kullanırsanız kullanın atkılı bereye yakışacaktır.
Model şişle örülüyor. Şişle örgü yapan hanımlar atkılı bereyi de kolayçe yapabilirler. En çok beğenilen atkılı bere modelinin yapımını alttaki videoyu izleyip öğrenebilirsiniz.
Havalar soğudu bere yapmaya başlayabiliriz artık. Sezonun ilk beresini şimdi sizlere sunuyorum. Atkılı bere yapılışı ile karşınızdayım. Yetişkinler içersinde ideal olan bu bere hem kolay hem de dizayn olarak değişik bir bere. Ama ben bugün çocuklar amacıyla (2-4 yaş) yaptım zira atkılı berelerin bir üstünlükıda çocuklar berelerini kolayçe çekip kafalarından atamıyorlar. Bu da biz anneler amacıyla bir üstünlük diye düşünüyorum. Bu beremizde sağlı sollu burgu örgü modelini kullandım. Şimiden yapacak arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum.
Kullanılan malzemeler
2 Kat ince ip
5 Numara şiş
Nasıl Yapılır
25 İlmek 1 ters 1 düz olarak 2 adet atkı bölümünü örelim.
37 cm boyu.
5 İlmek atalım şişimizin başına atkının birini örelim ve araya 20 ilmek atalım.
Diğer atkımızıda örelim ve 5 ilmek atalım.
Toplamda 80 ilmek olacak.
8 Sıra 1 ters 1 düz lastik olarak örelim.
Örnek kısmı.
1.SIRA. 2 Ters 5 düz 2 ters 5 düz örelim.
2.SIRA. İlmekleri geldiği yönde örelim.
3.SIRA. 2 Ters 3.düzden batalım ve içersinden ilmek çıkartalım ilmeği uzatalım 2 düz ve ilmek çıkarttığımız ilmeği bırakalım. 2Düz 2 ters devam edelim.
4.SIRA. İlmekleri geldiği yönde örelim.
5.SIRA. 2 Ters 2 düz öndeki ilmek arkaya geçecek şekilde arkadan 2 ilmeğe batalım ve yer değiştirelim burgu yapmış olacağız. 3 ilmeği düz olarak örelim 2 ters .
6.SIRA.İlmekleri geldiği yönde örelim.
Örneğimizi tekrar ederek devam edelim.
Boyunu 7 burgu imkan kadar örelim.
Kesme işlemine başlayalım aradaki 2 tersi düz ile birini keselim .
Örgünün tersinde tekrar bir düzle bir tersi ve 2 ilmeği keselim.2 Ters örelim.
Örgünüz düz yüzünde 2 İlmeği bir 2 ilmeği bir keserek devam edelim.
Örgümüzün tersinde 2ilmeği bir 2 ilmeği bir keselim.
İğnemiz ile ilmekleri toplayalım ve dikelim.
Tepesine de 1 ponpon kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ