Derya Baykal Bebek Uyku Tulumu

  • 23 Ocak 2018
  • 2.886 kez görüntülendi.
Derya Baykal Bebek Uyku Tulumu

Derya Baykal Bebek Uyku Tulumu
İp olarak pamuklu, yünlü iplikler tercih edebilirsiniz. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Şiş olarak aldığınız ipe ideal şiş numaraları kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum genelde. Üstünde yazan verilere göre şiş tercih ediyorum. Modelde kalın bir iplik kullanılmış. YarnArt Alaska çevrenizde bulabilirseniz bu ip ile örebilirsiniz. Yoksa türevi bir iplik kullanabilirsiniz. Ve 7-8 mm şiş kullanabilirsiniz.
Model 6 aylık bir çocuk amacıyla idealdur. Siz ilmek adetlerini artırarak daha büyük çocuklarınız amacıyla örebilirsiniz. Şişe 44 ilmek atarak başlıyoruz. 6 cm haraşo örgü modeli örüyoruz. 25 cm modelli kısımdan örüyoruz. Model olarak dilediğiniz örneği koyabilirsiniz. Anlattığımız modelde ön sıra 2 düz 2 ters olarak örülmüş, arka sıra ise tam tersi 2 ters 2 düz olarak örülmüş. Örgünün alçakta fotoğrafta görüldüğü gibi azaltma yapıyoruz. 4 ilmek azaltıyoruz. 40 ilmeğimiz kaldı. Kalan ilmeklerle aynı modeli kurarak 10 cm daha örüyoruz. Örünün boyu 55 cm olduktan sonra kol amacıyla artırma yapıyoruz. Önce 4 ilmek artırma yapıyoruz. Birkaç tur örüp 6 ilmek daha artırma yapıyoruz. Toplamda 60 ilmeğimiz oldu. Şimdi kol bölümünü örüyoruz. Toplamda 70 cm olduktan sonra kol bölümünün bir doğrulusunda devam ediyoruz. Arka alanı ve kolları ördük. Sol ön ile devam ediyoruz. Ön alanı yapar iken boyun alanından artırma , kol alanından kesme prosedürü yapıyoruz. Sol ön alanı yapar iken düğmeler amacıyla ilik de yapıyoruz.
Haraşo örüp bitiriyoruz. Ve aynı şekilde sağ önü örüyoruz. Şapka amacıyla 52 ilmek ile başlıyoruz. 6 cm haraşo örüyoruz. Daha sonra modeli kurmaya başlıyoruz. Her 4 satırda bir kıyı kısımlardan kesme yapıyoruz. Orta kısımda 14 ilmek kalacak. Bu 14 ilmeği 3-4 sıra örüp bitiriyoruz. Ve battaniyeye dikiyoruz.
Kol manşetleri amacıyla kollardan ilmek çıkartıp 5-6 cm haraşo örüyoruz. Artık kullanıma hazır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ