Delikli Sütun Örgü Modeli Yapılışı

  • 17 Temmuz 2019
  • 2.293 kez görüntülendi.
Delikli Sütun Örgü Modeli Yapılışı

Delikli Sütun Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba hanımlar bu günde sizlere çok hoş bir örgü modeli paylaşmak istiyorum,
Delikli sütunlar örgü modeli ile yazlık şallar ve bluzlar örebilirsiniz. Hava alması sebebiyle çok tercih edilen bir örnektir.
Örgüler, çok eski çağlara dayandığı ve V.-VI. Yüzyıllarda insanların şiş ile yün örmeyi öğrendikleri biliniyor ve günümüzde hala modası geçmeyen ve modernize edilerek hayatımızda bulunan bir çeşit kumaş diyebiliriz.
Örgü modeller ve örnekler birleştirilerek ortaya şaşırtıcı bir desen menfaatilmaktadır. Bu örneklere ilmeklerin alınış ve örülüş şekillerine bakılarak isimler verilmiştir. Bunlara örnekler verecek olursak, baklava, balıksırtı, bal peteği, yaprak, pirinç, koza, kirpik, Selanik, lastik, haroşa, saç örgüsü gibi daha sayabileceğimiz çoğu çeşidi bulunmaktadır. Örgü işlerinin kullanıldığı çoğu alan bulunmaktadır. Özellikle örgü örmek, kışı anımsatsa da, her mevsim kullanılabilecek modelde giysiler ve örtüler örülebilir. Battaniyeler, diz üstü örtüleri, yatak örtüleri, pançolar, hırka, kazak, yelek, süveter ve daha nice giysiler bunlara örnektir.
Yazlık örgüler ise yaza makul, terletmeyen iplerin seçimi ile örülerek kullanmak mümkün. Şal modelleri yapılabilir. Renk renk, üçgen, dikdörtgen, file örgü, saç örgü, düz örgü gibi örneklerle püsküllü, püskülsüz, pullu, payetli çoğu modelde örgü işleri yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ