İçeriğe geç

Crop Hırka Modeli Yapımı

Crop Hirka Modeli Yapimi

Crop Hırka Modeli Yapımı
Crop hırkalar bu sene çok moda. Bende size bu hırka tasarımlarında yeni modeller buldukça göstermeye çalışıyorum. Bugün size zincir haroşa tekniğiyle crop hırka modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı gerektiğince kolay olan bu hırka modelinin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Bayanlar amacıyla sık sık yeni hırka modellerin göstermeye devam ediyorum. Bu sene kısa hırkalar çok moda. Daha evvelce size hem kısa hem de uzun hırka modelleri göstermiştim. Ama bu sene crop adı verdiği kısa hırkalar çok moda. Daha evvelce de size hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan misaller gösterdim. Bu hırka modellerinden beğendiğiniz verdiğim videolu anlatımları takip ederek yapabilirsiniz.
Crop bayan hırka modeli yapımı amacıyla burada Ören Bayan markasından Atlas serisinden akrilik özellikte olan bir ip kullanılmış. Klasik bir örgü ipi ile de bu hırka modelini yapabilirsiniz. İp kalın bir ip bulunduğu amacıyla şiş olarak da kalın 7 numara şiş kullanılmış. Kalın şişler ile ördüğünüz vakit hem daha kolay biter hem de manzarası daha güzel olur.
Hırka modeli yapımı amacıyla arka ve ön parçalar olmak üzere 3 parça yapılmış. Arka kısımdan başlanmış evvelce lastik örgüsü yapılmış ve üstüne model kurulmuş. Burada oluşturulan haroşa modeli biraz farklı. Bu amaçla modelin yapımına ilgi edin. Hırkanın kol kısımlarında ise düşük kol modeli yapılmış. Videoda verdiği anlatımı takip ederseniz kısa sürede bu hırka modelini yapabilirsiniz.
Zincir haroşa crop hırka modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir