Çift Yönlü Örgü Modeli Yapılışı

  • 22 Haziran 2019
  • 2.298 kez görüntülendi.
Çift Yönlü Örgü Modeli Yapılışı

Çift Yönlü Örgü Modeli Yapılışı
Çift yönlü çok basit örgü modeli yapımı ile elde edeceğiniz örneği bebek örgüleri ve bayan örgüleri amacıyla kullanabilirsiniz. Hem ön yüzünde, hem arka yüzünde aynı görüntüye sahip olan bu örneği örgü atkı modelleri ve şal modelleri amacıyla de kullanabilirsiniz.

3 ilmek ve katları şeklinde gelişen bu numune amacıyla ilmekleri atarken üçün katları ilaveten 2 ilmek şeklinde hesaplamasını yapın. Örnek amacıyla ilk kıyı ilmeğini örmeden alın. Sonra gelen ilmeği örgünün ön kısmından girerek düz örün. Şişe bir kere ip dolayıp bir ilmek atın. Ardından gelen iki ilmeği örgünün arka yüzünden doğru düz örer gibi kesin. Yeniden bir ilmek ön taraftan girip düz örün ve sırayı bu şekilde bitirin.

Sonraki sıralarda da aynı şekilde devam edin. Kenar ilmeğini aldıktan sonra bir ilmeği düz örgünün düzünden girip düz olarak örün. Bir ilmek dolayın. Alt sırada dolayarak aldığınız ilmeği ve ardından gelen ilmeği beraber örgünün arka yüzünde beraber düz olarak örün. Sıraya bu şekilde devam edin.
Çift yönlü olarak örülen bu numune iki kat gibi duruyor. Daha sıkı görünmesi amacıyla ince iplerle ve iplere ideal ince şişler ile örülebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ