Çocuk Pançosu Kaç İlmekle Başlanır

  • 27 Kasım 2019
  • 2.628 kez görüntülendi.
Çocuk Pançosu Kaç İlmekle Başlanır

Çocuk Pançosu Kaç İlmekle Başlanır
Şiş örgüsü ile yapılmış harika bir bebek panço modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bebekleri amacıyla hazırlık yapanlar bu pançoyu yaparak önümüzdeki kış amacıyla kullanıma hazırlayabilirler. Bu pançonun yapımını alttaki videoda ayrıntılı anlatım olarak sizlere vereceğim.
Bugün göstereceğim bebek pançosu 0-3 aylık bebekler amacıyla uygun. Ama video amacıyladeki anlatımda bu pançonun daha büyük bebekler amacıyla nasıl uygulanacağı da açıklanmış. Buradaki detayları takip ederseniz daha büyük bir panço modeli yapabilirsiniz.
Şiş örgüsü bebek panço modeli yapımı amacıyla kalın bir örgü ipi kullanabileceğiniz gibi burada bulunduğu gibi elinizdeki ipi iki kat durumunda de kullanabilirsiniz. Burada Kartopu markalı ipin Gonca serisi ip kullanılmış. Krem rengi bu ip ince olsa da iki kat durumuna getirilerek kullanılarak kalın bir ip elde edilmiş. Şiş olarak ise 5 numara misina şiş kullanılmış.
Panço modeli iki seksiyon durumunda yapılmış. Öncelik ile pançonun arka alanı yapılmış. Daha sonra ise ön kısım yapılmış. Ön kısımda bir burgu modeli kullanılmış. Bunun yanısıra yaka alanı yapılmış ve pançonun uçlarına püsküller yapılarak panço tamamlanmış. Suna Hanım video ortamında baştan sona kadar pançonun yapılışını ayrıntılı bir şekilde açıklamış. Buradan takip ederek kolaylıkla bu panço modelini yapabilirsiniz.
Bebek panço modeli yapımı amacıyla alttaki ayrıntılı yapım adımı verdiği videoyu takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ