Çoçuk Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Çoçuk Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Çoçuk Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı
En beğenilen ve tanımı en çok sorulan örgü bebek giysileri arasında. Bu gün de sarı ve beyaz olarak iki renkle örülmüş robası ayrı, gövde alanı ayrı numuneli güzel bir yakadan başlama bebek yeleği modeli paylaşıyorum sizler amacıyla. Eğer yakadan başlama bebek yeleği örneği arıyorsanız bu model de sizin amacıyla bir düşünce olsun.
Değişik Robalı bebek yeleğinin yapılışı : 88 ilmekle başlanıyor ve örneğide şu şekilde kuruluyor.
8 İlmek ilik düğme amacıyla haraşo – 1 ilmek düz ör – 1 dola ( ipi sağ şişe bir kez dolayarak artış yapma) – 4 ilmek düz ör – 3 ilmek aniden Ters olarak ör (ters örgü kesilmiş oluyor) – 4 ilmek düz ör – 1 dola – 1 ilmek düz ör – 1 dola – 4 ilmek düz ör – 3 ilmek ters örgü kes – 4 ilmek düz ör – 1 dola – 1 ilmek düz ör – 1 dola – 4 ilmek düz ör – 3 ilmek aniden ters ör – 4 ilmek düz ör – 1 dola – 1 ilmek düz ör – 1 dola – 4 ilmek düz ör – 3 ilmek aniden ters ör – 4 ilmek düz ör – 1 dola – 1 ilmek düz ör – 1 dola – 4 ilmek düz ör – 3 ilmek beraber ters ör – 4 ilmek düz ör – 1 dola – 1 ilmek düz ör – 1 dola – 4 ilmek düz – 3 ilmek beraber ters – 4 ilmek düz – 1 dola – 1 düz – 8 ilmek haraşo ör.
Arka sırada tüm ilmekler ters örülüyor. Diğer sıralarda ördükçe aradaki düz ilmek sayıları artıyor. Mesela son sırası 9 düz olacak.
(6 adet örneğide oluyor,
Değişik robalı bebek yeleği yapımı
Örnek bu şekilde devam ediyor kesilenler bittiğinde 3 sıra haroşe yapıp örneği yine kuruyoruz 10 adet oluyor.
Mesela açıklaması : Roba alanındaki ikinci örneğide bittikten sonra 2 sıra haroşa örülüyor. Üçüncü sırayı örmeden kollar ayrılıyor ve kesiliyor. Üçüncü haraşo sırasını yapar iken kol altlarına 10 ar ilmek atılıyor ve örneğe başlanıyor.
1. sıra: 8 ilmek haroşe ördükten sonra sarı iple 5 ters 1 ilmeği örmeden al 5 ilmek ters 1 ilmeği örmeden al….,
sıra: Arka sırada ilmekler 5 ilmek ters 1 ilmeği örmeden al (o ilmek beyaz oluyor örmediğimiz amacıyla) 5 ilmek ters 1 ilmeği örmeden al ……
3 sıra: ön 5 ilmek düz 1 ilmek örmeden al, 5 ilmek düz, 1 ilmek örmeden al
örneğide arkada ters ilmeklerin sırası 5 olduğunda renk değiştiriliyor beyaz renge geçiliyor.
Beyaz ipe geçildiğinde model kaydırılıyor. beyaz iple 1 ilmek örmeden al (bu ilmek sarı) ,2 düz ilmek+1 ilmek örmeden aldığımız beyaz ilmek burada düz+2 ilmek düz,1 ilmek örmeden al…model bu tür devam ediyor resimlerden de anlaşılacaktır.
Örneğimizin yapılışı bu şekilde, Yapacak arkadaşlara kolay gelsin,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir