Çizgili Çocuk Kazağı Yapımı

  • 13 Şubat 2019
  • 2.114 kez görüntülendi.
Çizgili Çocuk Kazağı Yapımı

Çizgili Çocuk Kazağı Yapımı
Bebeklerinizi kendi örgülerinizle büyütmek amacıyla hadi elinize şişleri alın başlıyoruz.
Çok güzel, çok basit bu örgü modeli ile derhal örüp derhal çocuklarınıza giydirebilirsiniz.
YAPILIŞI
4 mm şiş
Ölçüler 1,5 yaş amacıyla uygundur.
ARKA
Sarı renk ip ile başlanır.
1) 70 ilmek atılır. 8 sıra 2 ters, 2 düz lastik örgü yapılır.
2) Daha sonra düz örgüye geçilir. 2 sıra siyah, 2 sıra gri renk ip ile olarak gövde boyu 22-25 cm imkan kadar düz örgü örülür.
3) Kol ayrımı amacıyla 3 ilmek düz örülür, kesim amacıyla 4,5,6. ilmekler bir defada kesilir yani toplamda 2 ilmek kesilir, sıra sonuna doğru kalan 6 ilmekten 3 ilmek yine aynı şekilde kesilir ve 3 ilmek düz örülür. 1 sırada 4 ilmek kesmiş olduk. Her 4 sırada bir bu kesme prosedürü devam eder. Toplam 8 kere kesim yapılınca kalan ilmekler misinalı şişe alınıp bekletilir.
ÖN
Arka kısımla aynı şekilde başlanıp örülür. 7. kesmede ilmekler ortalanır ve 15 ilmek kesilir, geri dönüşte yanlardan 1’er ilmek daha kesilir ve 8. kesmeden sonra kalan ilmekler misinalı şişe alınıp bekletilir.
KOLLAR
Sarı renk ip ile başlanır.
1) 38 ilmek başlanır. 8 sıra 2 ters, 2 düz lastik örgü yapılır.
2) Daha sonra düz örgüye geçilir ve 2 sıra siyah, 2 sıra gri olacak şekilde örülür. Her 10/20/30/40. sıralarda iki yandan 1’er ilmek artılır, en sonra artırmada toplam 46 ilmek devam edilir. Kol kesimi amacıyla ön ve arkada yaptığımız prosedürün benzeri uygulanır, 8. kesmeden sonra kalan ilmekler misinalı şişe alınıp bekletilir.
YAKA
Yaka amacıyla ön, arka ve kollarda bekletilen ilmekler beraber örülür. Sarı renk ip ile 2 ters, 2 düz toplam 8 sıra lastik örgü örülür ve bütün ilmekler kesilir.
Sonra kollar ve gövde dikilir Veee hazır,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ