Örgü Modelleri

Çiçekli İstiridye Şal Modeli Yapılışı

Çiçekli İstiridye Şal Modeli Yapılışı
Bugün sizlere şık ve gösterişli bir şal modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım adımını videolu anlatım ile vereceğim çiçekli istiridye şal modeli sizlerinde hoşuna gidecek bir model. Genellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar bu modele kesinlikle göz atmalılar.
Şal modelleri amacıyla sizlere yeni misaller göstermeye devam ediyorum. Hem şiş örgüsü ile yapılmış hem de tığ ile yapılmış değişik şal modellerini sizlere daha öncede göstermiştim. Çeyizler amacıyla değişik şal modelleri arıyorsanız ya da şal modelleri yapıp satıyorsanız bugün göstereceğim şal modeline de kesinlikle göz atmalısınız.
Tığ işi şal modeli yapımı amacıyla burada Alize Angora markalı ipin ebruli rengi kullanılmış. İpe ideal olan birde tığ seçilmiş. Bu şal modeli tek renk ipler ile de yapılabilir. Bu şekilde de model çok şık olacaktır. Gelinlik üstüne gerçekleştirme amacıyla bir şal modeli arıyorsanız bu modele göz atabilirsiniz.
Şal modeli üçgen bir şekilde yapılıyor. Modelin yapımına şalın uç kısmından başlanıyor. Video ortamında modelin yapımına dair bütün detaylar verilmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu şal modelini yapabilir.
Çiçekli istiridye modeli yapımında ilgi edilmesi gereken detaylar var. Genellikle çiçeklerin yapımına ve artırmaların yapımına ilgi edilmesi gerekir. Bu sayede kısa sürede bu şal modelini yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu