Çeyizlik Patik Modeli Yapılışı

  • 17 Ağustos 2018
  • 3.214 kez görüntülendi.
Çeyizlik Patik Modeli Yapılışı

Çeyizlik Patik Modeli Yapılışı
Çeyiz hazırlıkları yapanlar amacıyla bugün tekrar çok şık ve gösterişli bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ ile oluşturulan bu patik modeli çeyizler ortamında ilgi çekecek bir model. Oldukça kolay tığ işi teknikleri ile oluşturulan bu patiği bir günde tamamlayıp çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.
Çeyizlik patik modeli yapımı amacıyla Ören Bayan Dora marka ip kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Patiği yapar iken burada bulunduğu gibi iki renk ip kullanırsanız çok şık bir patik yapabilirsiniz,
Burada oluşturulan patik modeli 37 numara amacıyla gerektiğince ideal bir model. Dilerseniz burada oluşturulan anlatıma ilgi edip daha büyük bir patik modeli yapabilirsiniz. Patik yapımı amacıyla uç kısımdan başlanmış. Klasik tığ işi patik ucu başlama yöntemi kullanılıp trabzanlar yapılarak modelin kurulumu gerçekleştirilip arttırmalar yapılarak patik ucu yapılmış.
Çeyizlik patik modelinin uç alanı gerçekleştirdikten sonra model kurulum adımına geçilmiş. Burada tekrar çok kolay bir tığ işi yöntemi kullanılıyor. Burada ilgi edeceğiniz ayrıntı videoda verdiği anlatımı takip ederek modelin doğru bir şekilde sayıları ile kurulmasını sağlamak. Buraya ilgi ederseniz burada bulunduğu gibi şık bir patik modelini yapıp çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.
Çeyizlik patik örnekleri amacıyla sitemizde yer alan başka patik modellerine de göz atabilirsiniz. Daha evvelce sizlere değişik patik modelleri göstermiştim. Tığ ile oluşturulan patik modellerinin yanı sıra şiş örgüsü ile oluşturulan patik modellerinin ayrıntılı yapım aşamalarını da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ